مردم باید به دولت سیزدهم فرصت اجرای طرح جدید جراحی اقتصادی هدفمند را بدهند


به گزارش خبرآنلاین،حدثه الاسلام والمسلمین عطاول میرزاده امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه گفت: هرمزگان و نگران ایشان هستند که الحمدلله حل شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

امام جمعه موقت خطاب به بندرعباس گفت: باید به هر نحو شایسته و بدون علم و دانش به افراد شایسته واگذار شود و صرفاً بگوییم فلان نیروی انقلابی پاسخگوی هیچکس نیست.

وی افزود: کار باید به افراد واجد شرایط سپرده شود تا با استفاده از تجربه و تخصص خود مشکلات را حل کنند. در یک دولت انقلابی ما انتظار داریم از نخبگان برای رسیدن به این مهم استفاده کنیم.»

امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و آزادسازی قیمت برخی اقلام اساسی از سوی دولت، گفت: آن طور که آمارها نشان می دهد سالانه 20 میلیارد دلار صرف کالاهای اساسی می شود که به مردم کشور.

وی با اشاره به صادرات غیرقانونی کالاهای اساسی که ارز دولتی دریافت کرده اند، تصریح کرد: این امر منجر به قاچاق می شود، مانند فروش آرد در مرزهای کشور تا سقف 600 هزار تن در هر کیسه که در همه موارد اساسی، علمی و صحت نداشت. البته اقدامات جسورانه مانع از این سود شده است.

امام جمعه موقت به بندرعباس گفت: این آرد با هزینه مردم و از جیب مردم خریداری شده و در نهایت به کشورهای همسایه قاچاق شده و به اقتصاد کشور ضربه می زند بنابراین نیازمند اصلاح قیمت ها و هدفمندی یارانه ها هستیم.

وی ادامه داد: این موضوع اجتناب ناپذیر است و باید اتفاق می افتاد، رویه غلط باید اصلاح و تجدید نظر شود تا با فساد و قاچاق برخورد شود.

READ  تردد زائران اربعین حسینی (ع) از مرز تمرچین مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: در این میان شاهد برخی سودها برای انباشت کالا و حفظ نیازهای عمومی مردم هستیم و از همه دستگاه های ذیربط و متعهد تقاضا داریم با مجموعه داران برخورد قاطع و جدی داشته باشند.

امام جمعه موقت بندرعباس همچنین با اشاره به برگزاری شورای اداری استانداری در نقاط مختلف استان، آن را امری قابل تقدیر دانست و گفت: مسئولان قول ندهند که این سفرها محقق نمی شود و باعث دلسردی مردم می شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا