مراسم رونمایی از دو کتاب «ناله یا به فریاد» و «راه روشن» برگزار شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، در دهه امامت و ولایت، مراسم افتتاحیه کتاب ناله های بفریاد، مجموعه اشعار علی اکبر اختر فر و کتاب راه روشن، مجموعه اشعار مرحوم عباسعلی اسلامی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صره و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صره در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی اشرف امام جمعه صره برگزار شد. شهر؛ محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ حجت الا کرمانی فرماندار شهرستان سرخه; حجت الاسلام والمسلمین مهدی محمدی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه؛ مریم عاشور، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه; ابوالفضل کردی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سره; نسرین قلی بایک، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرخه؛ طاهره عربی، مسئول حوزه علمیه خواهران شهر صره و اعضای محترم انجمن کتابخانه های عمومی شهر صره برگزار شد.

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه های استان سمنان با تبریک روز قلم و دهه امامت و ولایت و قدردانی از حضور علما و اهل قلم، اهالی قلم و شهرستان. و مسئولین بخش و همچنین برگزارکنندگان در این مراسم گفتند: نویسندگان اهل قلم و اصحاب کلام هستند. عصاره افکار آنها توسط قلم به میدان تصویر منتقل می شود. برای قدردانی از اندیشه‌های ارزشمند آنان، 23 تیرماه در تقویم رسمی ایران، روز قلم نام‌گذاری شده است تا از نویسندگان کشور که دست اندرکاران اندیشه‌ها و حافظان ادبیات کشور هستند، تقدیر شود.

طاهریان به کتاب ناله ای بفریاد اشاره کرد و ابیاتی از این کتاب را خواند و گفت: تمام مصادیق کلماتی که نمی توان گفت و در دل انسان می ماند در این مجموعه است.

READ  مرکز بهداشت پارک پنجه علی بندرعباس به بهره برداری رسید

وی در پایان با اشاره به تأثیر کلام در زندگی مردم گفت: برخی از ابیات تأثیر زیادی بر زندگی دیگران گذاشته است، زیرا گاهی یک بیت می تواند زندگی انسان را متحول کند که در اشعار و سخنان فرهیختگان به چشم می خورد و احساس می شود. هنرمندان


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا