مدیر عامل جدید Centcom شروع به کار کرد

به گزارش Military.com، کوریلا فرمانده سابق لشکر هجدهم هوابرد مستقر در فورت برگ، کارولینای شمالی است و از اوت 2018 تا سپتامبر 2019 به عنوان رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (Centcom) خدمت کرده است. او فارغ التحصیل آکادمی ارتش ایالات متحده در وست پوینت است و دارای مدرک تحصیلات تکمیلی از دانشگاه رجیس در دنور و کالج ملی نظامی در واشنگتن دی سی است.

کوریلا در ژانویه توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای تایید و تایید سنای ایالات متحده در اوایل فوریه معرفی شد. کوریلا هنگام آغاز به کار گفت: “من افتخار می کنم که در کنار سربازان، ملوانان، خلبانان، گاردهای امنیتی، تفنگداران دریایی، افسران گارد ساحلی و پرسنل غیرنظامی این فرماندهی خدمت کنم.”

سنتکام مأموریت های نظامی ایالات متحده را در 21 کشور در خاورمیانه، آسیای مرکزی و بخش هایی از جنوب آسیا هدایت می کند. در 20 سال گذشته، این واحد مسئول عملیات نظامی آمریکا در عراق و افغانستان بوده است.

وزیر دفاع فعلی، لوید آستین، از مارس 2013 تا مارس 2016 فرمانده ارتش ایالات متحده بود. وی گفت: “فرماندهی مرکزی ایالات متحده به پیشروی تحت کوریلا در مواقع حساس در مناطقی که همچنان خطرناک و پیچیده هستند، ادامه خواهد داد.”

کوریلا جایگزین ژنرال کنت فرانک مکنزی خواهد شد که در مارس 2019 فرماندهی این واحد را بر عهده گرفت. مکنزی در دوران تصدی مسئولیت خود مسئول هدایت خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بود که در نهایت به کنترل طالبان بر افغانستان منجر شد.

ژنرال مکنزی در بیانیه ای گفت: “در 21 سال گذشته، سنتکام تنها واحد فرماندهی رزمی بوده که در تماس نزدیک و دائمی با دشمنان آمریکا بوده است.” من نمی توانم کسی را پیدا کنم که شایسته تر از اریک کوریلا برای نوشتن فصل بعدی Centcom باشد.

READ  حمله خودرو به ساختمان کنگره آمریکا

کوریلا بیش از 44000 نفر از اعضای ارتش ایالات متحده و خانواده های آنها را در خارج از کشور و حدود 5000 کارمند در پایگاه نیروی هوایی ایالات متحده در پایگاه نیروی هوایی مک دیل در تامپا، فلوریدا رهبری خواهد کرد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا