مدیران جدید تلویزیون در نمایشگاه کتاب جلسه گذاشتند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، محسن برمهانی قائم مقام سیما در اولین نشست با مدیران شبکه های تلویزیونی روز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه، تقارن این نشست و ایجاد نمایشگاه بین المللی کتاب را یکی دانست. از رویدادهای مهم فرهنگی مشترک رسانه ای شبکه های سیما در ارائه این مهم تاکید کرد.

وی افزود: آغاز هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی است تا شبکه ها و برنامه سازان در ایجاد برنامه های ارائه کتاب های فاخر و تجلیل از نخبگان علمی و پژوهشگران کشور اهتمام ویژه ای داشته باشند و این روند باید در طول سال ادامه داشته باشد. گفت. . »

برمانی گفت: شبکه های تلویزیونی باید از ظرفیت نمایشگاه بین المللی کتاب که یک رویداد بزرگ فرهنگی است، به خوبی استفاده کنند.

وحید جلیلی، قائم مقام سازمان صدا و سیما گفت: همه ماموریت های دانشگاه، اردوگاه، آسایشگاه و رسانه ملی در قالب نمایشگاه کتاب قابل پیگیری است.

وی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب را همایش بزرگی دانست که در آن سه ضلع مردم، نخبگان و نظام به هم می رسند.

قائم مقام سازمان بین المللی سیما، نمایشگاه بین المللی کتاب را صحنه پرافتخار حماسه فرهنگی عنوان کرد که در برابر فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران، حضور پرشور مردم در این مکان، رونق فرهنگ کشورمان را به همراه دارد.

جلیلی با اشاره به فضای شادی و نشاط نمایشگاه کتاب گفت: شهرت این نمایشگاه نشان از احیاء و رشد بازار فکر، علم و هنر ایران از نظر تولید و مصرف دارد.

معاون سازمان صدا و سیما در نشست فوق العاده معاونت صداوسیما گفت: رسانه ملی موظف است این شور و حضور کشور را در عرصه فرهنگی به بهترین نحو بازنمایی کند و از همه فرصت های آن استفاده کند. و یک سازمان تلویزیونی که در نمایشگاه کتاب تهران در مصلی برگزار شد. و این نباید به یک هفته کتاب و مطالعه محدود شود.»

READ  طعنه رضا کیانیان به برادر محسن رضایی/ از کِی جراح شدید و تیغ را از رو بستید؟

وی بر این باور است که نمایشگاه کتاب فرصتی بی نظیر برای همکاران رسانه ای است تا با نخبگان به دنبال راهنمایی و مشاوره از افرادی باشند که تمایل به تأمل و مشارکت در موضوعات مختلف و تولید محتوا دارند.

قائم مقام سازمان صدا و سیما با بیان اینکه نظام در این عرصه فرهنگی برای نظام جمهوری خلق و جریان فکری نخبگان تلاش می کرد، گفت: باید به اندازه کافی جریان های ذهنی مستمر نخبگان و فرهیختگان را نمایندگی کنیم.

در پایان این نشست وحید جلیلی معاون سازمان صدا و سیما، برمهانی معاون صدا و سیما و مدیران شبکه از غرفه های نمایشگاه کتاب بازدید و با فعالان حوزه نشر گفتگو کردند.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا