ماموریت منطقه آزاد چابهار حفظ فرهنگ، هنر و میراث تاریخی است


به گزارش خبرآنلاین از چابهار: طاهره شهرکی با بیان اینکه منطقه آزاد چابهار برای توسعه فرهنگ و حفظ تاریخ منطقه تلاش می کند، گفت: خدمات ارزنده ای از جمله مرمت بناهای تاریخی، حفاظت از عتیقه جات، دوره های آموزشی و وبینارهای میراث فرهنگی و … ایجاد خانه فرهنگ به منظور حفظ میراث فرهنگی منطقه ایجاد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار با اشاره و تبریک روز جهانی موزه و میراث فرهنگی که در 27 اردیبهشت ماه گرامی داشته می شود، افزود: موزه ها و میراث تاریخی و فرهنگی ابزار صلح جهانی هستند. و رویاهای بشری «در طول تاریخ، این نتیجه پیام نیاکان ماست.

وی یکی از مهم ترین ماموریت های معاونت خود را حفظ و حراست از هر آنچه بنای تاریخی و بنای بخشی از تاریخ مردم است برشمرد و افزود: چند پروژه مهم بهسازی و مرمت بناهای تاریخی در دستور کار است. تحقیقات باستان شناسی محوطه های باستانی سواحل مکران و تهیه و تشکیل پرونده و ثبت جهانی مناظر طبیعی و تاریخی از دیگر برنامه های اجرا شده در سال 1401 توسط سازمان مناطق آزاد است تا بتوانیم سهم مهمی از دین خود را ادا کنیم. از مردم منطقه و کشور عزیزمان بپردازیم.

شهرکی همچنین به روابط حسنه ای که مردم برای حفظ تاریخ و خاستگاه خود با مسئولان ایجاد کرده اند اشاره کرد و گفت: با توجه به بضاعت فرهنگی و تاریخی مردم استان سیستان و بلوچستان باید تلاش مضاعف برای نشان دادن تاریخ و ارائه و ارائه کرد. با راه اندازی موزه ها باید حمایت، نگهداری و مهمتر از همه آموزش نگهبانان میراث فرهنگی صورت گیرد.

READ  مصرف گاز در روستاهای آذربایجان غربی به 79 درصد رسید

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا