ماجرای مرگ مادران باردار در ازنا / توضیح پزشکی قانونی


محمدرضا فارسی نژاد امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فوت مادران باردار در شهرستان ازنا، اظهار داشت: هر مرگ مادر باردار در هر نقطه از استان لرستان اتفاق می افتد، کالبد شکافی وی در مرکز استان انجام می شود. “

وی با اشاره به اینکه فوت قبلی مادران باردار در شهرستان ازنا توسط پزشکی قانونی مشخص شده است، افزود: همزمان تخلفات پزشکی نظام پزشکی در حال بررسی است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با تاکید بر اینکه پرونده خانم اسد الهی که حدود 8 روز پیش فوت کرده نیز در پزشکی قانونی در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: این موضوع در دست بررسی است و علت دقیق فوت مشخص نشده است. به قوه قضائیه اطلاع خواهیم داد.

فارسی نژاد با بیان اینکه پزشکی قانونی فقط علت فوت را اعلام می کند و اصلا وارد موضوع خطای پزشکی نمی شود، بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، این موارد علاوه بر نظام پزشکی در سازمان ما نیز در حال بررسی است.

وی گفت: در نهایت به نظر می رسد قوه قضاییه پرونده ها را برای احراز قصور به نظام پزشکی ارسال کرده است. آنها برای انجام کارهای تشخیصی تکمیلی برای تعیین علت دقیق مرگ فرستاده شدند.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان افزود: زمانی که علت فوت را به قوه قضائیه ارسال کردیم، در صورتی که قوه قضائیه پرونده قصور را به کمیسیون تخصصی برگرداند، می تواند مستقیماً به نظام پزشکی برده و در آنجا پرونده را بررسی کند.

فارسي‌نژاد گفت: علت فوت در پرونده‌هاي قبلي مادران باردار بر خلاف طرفين همچنان در دست بررسي است.

READ  آخرین وضعیت زنان آتش نشان در تهران; تعیین تکلیف 16 تنی تا ماه آینده

بیشتر بخوانید:

آیا رژیم گیاهخواری برای زنان خطرناک است؟

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا