ماجرای زنگ طلایی دیرهنگام ژاله صامتی و دلیل گلایه اش از احسان علیخانی چه بود؟


سوال ایمان گیاسی از ژاله صامتی مبنی بر اینکه چرا زودتر زنگ طلایی خود را به صدا نزده بود، توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرد و فیلم این قسمت از برنامه قطع شد. ماجرای زنگ طلایی مرحوم ژاله صامتی و شکایت این قاضی از احسان علیهانی چیست؟

نقد ژاله صامتی

اگر انگشتر طلای ژاله صامتی را برای گروه ترانه دیدید، به یاد داشته باشید که این داور تا پایان اجرا رای خود را ثبت نکرد و احسان علیخانی رای خود را بست و تصمیم گیری باید به عهده تماشاگران گذاشته شود، اما به درخواست ژاله صامتی یک به او و علیهانی رای داده شد، در این مرحله وی ضمن اعلام نظر مثبت خود نسبت به زنگ طلایی، گفت که باعث می شود زنگ طلایی به صدا درآید و اهرم را بکشید تا زنگ بلند شود، بنابراین زنگ طلایی روی زنگ خاموش به صدا در می آید. . . صامتی در هشتگ عصر جدید، این حادثه را تاسف بار توصیف کرد و گفت: از آنجایی که امکان بازکردن زنگ طلایی زیر دست علیهانی وجود داشت، به احسان علیهانی پیشنهاد داد که اهرم را بکشد، اما به دلیل نیاز به توجه او در مواقع لزوم. نه برای داوران، نه قابل توجه! وی همچنین یادآور شد که در این برنامه تاکید کرده بود که از روی عمد رای نداده است، اما علیحانی به این سوال ادامه داد که می خواهد رئیس شود! البته او این را با لحنی مختلط گفت، اما به نظر از ساختار چندان راضی نیست.

زنگ طلایی بدون تعجب

READ  گام بلند «اسلامیکو» برای ترویج اسلام در آمریکا/ دیسلا، لاتین‌تبار کاتولیک چرا مسلمان شد؟

در سومین فصل مسابقه روشی عجیب برای اعلام زنگ طلایی ساخته شد. ابتدا احسان علیهانی باید اهرم روی میز خود را بالا ببرد تا زنگ طلایی زیر میز داوران بلند شود. به این ترتیب با مقدمه زنگ طلایی اعلام می شود و هیجان از بین می رود، پس درست به نظر می رسد که ژاله صامتی از اتفاقات این برنامه انتقاد کند. علاوه بر این احسان علیهانی گاهی به داوران اعلام می کرد که فلان اجرا می تواند طلایی باشد و به آنها پیشنهاد تفکر می داد! این موضوع نیز استقلال رای داوران را کاهش می دهد و این تصور را ایجاد می کند که داوران تحت تاثیر نظر علیهانی می توانند تنها زنگ طلایی خود را برای این اجرا بدهند، این بیشتر از فصل سوم بود.

23302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا