ماجرای دیدار سفیر روسیه با خانواده بارزانی چه بود؟

بر اساس این گزارش، در دیدار مسعود بارزانی با کتوترزیو، مشکلات پیش روی روند سیاسی عراق و تلاش برای تشکیل دولت جدید عراق و غلبه بر چالش ها مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کردستان 24، گفت وگو درباره اوضاع سوریه و وضعیت کردها در آن کشور، روابط اقلیم کردستان با روسیه و هماهنگی بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

در دیدار مسرور بارزانی و سفیر روسیه بر اهمیت پایان جنگ و حل اختلافات روسیه و اوکراین از طریق مذاکره تاکید شد.

در این دیدار دو طرف در مورد وضعیت مشترک عراق و منطقه، جنگ روسیه و اوکراین و اثرات نامطلوب آن بر اقتصاد و مردم جهان گفتگو کردند و نخست وزیر کردستان بر اهمیت پایان دادن به جنگ و حل و فصل اختلافات از طریق آن تاکید کرد. مذاکرات

از سوی دیگر برخی منابع رسانه ای در شبکه های اجتماعی مدعی شده اند که کوتراشف در این دو دیدار از اربیل خواسته است که از ساخت خط لوله گاز به ترکیه صرف نظر کند و در قضیه گار در کنار اتحادیه اروپا و غرب قرار نگیرد.

چند ماه پس از آغاز انتقال گاز آذربایجان و روسیه به اروپا از طریق ترکیه، این کشور مذاکرات گسترده ای را با رژیم صهیونیستی و اقلیم کردستان عراق برای ترانزیت گاز آنها به اروپا آغاز کرد.

ترکیه در ماه های اخیر مذاکرات گسترده ای با مقامات اقلیم کردستان عراق که دارای ذخایر عظیم گاز است، برای احداث خط لوله تا مرز ترکیه داشته است و می گوید که زیرساخت های کافی برای انتقال گاز از مرز کردستان ترکیه به اروپا را دارد.

READ  آیا سازش کردن بذر هان فراز نقص مقبولیت عام بایدن تأثیر گذاشته است؟

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا