لوکاشنکو درباره طرح ناتو-لهستان برای اوکراین هشدار داد

به گزارش رویترز، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس روز دوشنبه گفت که نگران تلاش های غرب برای تجزیه اوکراین است. وی در بیانیه ای بدون اشاره به جزئیات، لهستان را متهم کرد که به دنبال اشغال غرب اوکراین است.

لوکاشنکو در دیدار مجازی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: آنچه ما را نگران می کند این است که لهستان و ناتو، همانطور که قبل از سال 1939 اتفاق افتاد، در تلاش برای اشغال غرب اوکراین هستند.

رئیس جمهور بلاروس در یک ویدئو کنفرانس افزود که کیف در نهایت مجبور خواهد شد از کمک های خارجی برای بیرون راندن اشغالگران از بخش غربی کشور استفاده کند.

روسیه پیش از این نسبت به اشغال اوکراین توسط لهستان هشدار داده بود. اظهارات ورشو نادرست است و بر اساس اطلاعات بی اساس است.

بیش از 3 میلیون پناهجوی اوکراینی از زمان آغاز جنگ روسیه و اوکراین در لهستان مستقر شده اند که این کشور را به حامی اصلی اوکراین در جنگ با روسیه تبدیل کرده است.

بلاروس اعلام کرده است که در عملیات نظامی ویژه روسیه پس از درگیری در اوکراین شرکت نخواهد کرد، اما تسهیلاتی را برای استقرار و عملیات نیروهای روسی در خاک خود فراهم خواهد کرد.

311311


منبع

READ  سفیر اسبق ایران در تاجیکستان: تبلیغات معاهده شانگهای توسط دولت فقط یک نمایش است / هیچ سود اقتصادی برای ایران ندارد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا