لمپن‌ها در تلویزیون!  – خبرآنلاین


اگرچه این سریال به جوکرها پر و بال داد و آنها را زیر گلام، فرمانروایان گناهکار یک منطقه پایین شهری نشان داد، اما آنها را تنها نگذاشت و با استفاده از متن های پر جنب و جوش و مبارزه فراوان و تصویرسازی بر اساس ایده مبارزه، آنها را تنها نگذاشت. استقامت امر به معروف و نهی از منکر، این گروه را در مقابل صفی از نیروهای خیر به رهبری کلانتری دانش و پایبندی به قانون و قومی به نام ذبیح پاشا قرار داد.

سریال پلیسی «قاعده رشد» در انتخاب و چیدمان موضوع، تاریخچه و محتوا، شخصیت پردازی و کارگردانی نکات خوبی دارد. علاوه بر این، او از نظر پرداخت و ساختار هنری با تلفیقی از کارهای پلیسی سنتی و مدرن و وفاداری به اجزای این گونه آثار، نسبتاً موفق است. بازی های خوب را نیز باید به نکات این سری اضافه کرد.

با این حال، آنچه تهیه‌کنندگان فیلم‌ها و سریال‌های پلیسی و جنایی باید در نظر داشته باشند و مطالبه کنند، پرهیز از گسترش ترحم، آسیب رساندن به فرهنگ مردم، گمراه کردن و گسترش خشونت است.

اگرچه این موارد می تواند به صورت غیرمستقیم و نمادین و بدون آزار و اذیت مخاطب طراحی و اجرا شود، اما در «جمله رشد» مانند بسیاری از آثار مشابه، تماشاگر در بسیاری از صحنه ها مورد توجه قرار نمی گیرد و شاهد خشونت، درگیری، برخورد نامناسب و برخی دیالوگ ها است. بی احترامی

گرچه خشونت و درگیری جزء جدایی ناپذیر تضاد بین نیروهای خیر و شر در کارهای پلیسی سینمایی و سینمایی است، اما این واقعیت که می تواند و باید به صورت نمایشی ارائه شود نباید به قیمت خباثت و آسیب فرهنگی باشد. روح. در اختیار مخاطب قرار دهد.

READ  همایون شجریان پس از دوسال دوری، در اروپا روی صحنه رفت

حکم رشد عموما خوش نوشته و خوش ساخت است و یک پله بالاتر از سریال تلویزیونی سطحی، ضعیف و کلیشه ای پلیسی قرار دارد.

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا