لایحه جدید کمیسیون قضایی مجلس / مجازات حبس برای مردان از قانون مهریه حذف شد


ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون مهریه در کمیسیون قضایی مجلس تصویب و جمع بندی شده و زمان بررسی آن فرا رسیده است.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون مهریه سی و ششمین دستور کار مجلس است، افزود: در نظر داریم با جمع آوری امضا از نمایندگان مجلس درخواستی را برای رسیدگی خارج از دستور به این دادگاه ارائه و به هیئت رئیسه ارائه کنیم، بنابراین این طرح در حال پیشرفت نیست. «در حیاط کشت شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: زنان برای تحمیل مهریه خود باید مراحلی را طی کنند. آنها دعوی قضایی نیستند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه کمیسیون قضایی مجلس در مورد مهریه، در صورتی که زنی بخواهد مهریه خود را پرداخت کند، بدون طی مراحل رسیدگی و با مراجعه به واحد اجرایی دادگاه خانواده، مهریه خود را پرداخت می کند.

وی افزود: بر این اساس پس از تنفیذ مهریه، در صورت داشتن وجوه مرد، اموال وی ضبط و به عنوان مهریه در اختیار همسرش قرار می گیرد و در صورت نداشتن وجه، مهریه به صورت اقساطی پرداخت می شود. “

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس این مصوبه اگر فردی مدعی پرداخت مهریه باشد و بخواهد سند مربوط به آن را ارائه کند کارش به دادگاه می رود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: در این مصوبه برای جلوگیری از ثبت مهریه های سنگین مقرر شد از زوج هایی که مهریه های سنگین را ثبت می کنند، حق ثبت گرفته شود.

READ  عکس عملیات باورنکردنی برای کشف بزرگترین منطقه چمن جهان با کمک کوسه ببر!

وی افزود: بر اساس این تصمیم کمیسیون قضایی برای مهریه تا سقف 14 سکه هزینه ثبتی در نظر نگرفت اما مهریه بین 14 تا 100 سکه چهار دهم درصد قیمت سکه ثبتی محسوب می شود. هزینه.”

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس این مصوبه مهریه بین 100 تا 200 سکه مشمول 2 درصد حق الثبت و مهریه 200 سکه به بالا مشمول 15 درصد ثبت است. هزینه و زوجین باید 15 درصد قیمت سکه را به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه کمیسیون قضایی حق ثبت مهریه دو طرف 50 درصد را دریافت می کند و عواید آن به صندوقی به نام صندوق جهیزیه نیازمندان می رسد که ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است. در بودجه سالانه واریز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

کاهش تعداد زندانیان رکورد مهریه zدی

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا