لانه اصلی مکزیک در روسیه

به گزارش سی ان ان به نقل از سی ان ان، ژنرال گلن ون هرنک در جلسه استماع سنا گفت کرملین به دنبال دسترسی به ایالات متحده از یک کشور همسایه است.

وی افزود که مکزیک به لانه اصلی اطلاعات نظامی روسیه یا GRU تبدیل شده است.

به گفته وی، بیش از هر کشور دیگری در جهان، GA افسران اطلاعاتی خود را در مکزیک مستقر کرده است که هدف آن تأثیرگذاری بر تصمیمات اتخاذ شده توسط ایالات متحده است.

سفیر آمریکا همچنین نسبت به افتتاح کمیته مکزیکی-روسی برای دوستی با دیپلمات های کرملین اعتراض کرد.

لازم به ذکر است که اداره کل اطلاعات ستاد کل فدراسیون روسیه، برخلاف سایر سازمان های اطلاعاتی روسیه مانند SVR، FSB و FSO که مستقیماً به رئیس جمهور پوتین گزارش می دهند؛ به وزیر دفاع و رئیس کمیته مشترک روسای ستاد گزارش می دهد.

اما آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، گفت که دولت او هیچ اطلاعاتی در مورد عوامل اطلاعاتی روسیه مستقر در این کشور ندارد.

وی تاکید کرد که هیچ محدودیتی برای فعالیت قانونی اتباع خارجی در کشور اعمال نخواهیم کرد.

«این یک اعلامیه است. ما چیزی را زیر سوال نخواهیم برد. ما به بیان آزادانه عقاید احترام می گذاریم. مکزیک کشوری مستقل، آزاد و مستقل است. به آنها بگویید که مکزیک مستعمره خارجی نیست. ما یک سیاست عدم مداخله داریم “ما برای جاسوسی از کسی به مسکو نمی رویم، نه در پکن، نه در واشنگتن و نه در لس آنجلس. ما دخالت نمی کنیم.”

CNN سفارت روسیه در مکزیک درخواست اظهار نظر کرد، اما پاسخی دریافت نکرد.

READ  روایت جیحانان از پایان گزینه های کاخ سفید علیه ایران

دفتر گوا به دلیل هک کردن ایمیل‌های حزب دموکرات در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ و حمله گاز اعصاب در سالزبری، انگلستان، بدنام است.

5656


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا