قیمت نجومی مبلمان در تهران / هزینه یک جابجایی ساده چقدر است؟


افزایش قابل توجه قیمت اجاره باعث شده است که بسیاری از مستاجران راهی برای نقل مکان پیدا کنند و سعی کنند با زندگی در خانه های کوچکتر یا محله های پایین تر امرار معاش کنند. با این حال، جابجایی حتی در همسایگی و فواصل نزدیک برای مستاجر مجرب هزینه های میلیونی دارد.

اولین هزینه ای که مردم باید بپردازند قیمت شرکت لیزینگ است. با این حال، تمدید اجاره برای مستاجران هزینه کمتری خواهد داشت. کمیسیون املاک در این زمینه متفاوت است.

طبق تعرفه فعلی برای محاسبه این باید ابتدا مبلغ رهن اجاره را تبدیل کنید. برای تبدیل مبلغ رهن به اجاره، هر یک میلیون تن رهن را معادل 30000 تن اجاره بگیرید. مثلاً رهن 50 میلیون تومانی معادل اجاره 1.5 میلیون تومانی است. مبلغ دریافتی را به مبلغ اجاره خانه اصلی اضافه کنید. 25% (معادل یک چهارم) مبلغ نهایی پرداخت شده برای یک ماه هزینه ای معادل سهم مستاجر و موجر به عنوان کارمزد به شرکت می باشد. (البته به این مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.)

به این ترتیب قیمت شرکت برای اجاره یک واحد سیصد میلیون تومانی بدون سرنشین که در شرایط فعلی واحدی ارزان محسوب می شود، معادل دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تن است که باید بین موجر و مستاجر به نصف برسد. .
به این ترتیب هر چه اجاره بها بیشتر باشد، کمیسیون مشاوران املاک نیز بیشتر می شود.
طبیعتا این رقم برای خانه های چند میلیارد دلاری بسیار بیشتر خواهد بود.
پس از پرداخت این هزینه نوبت به اسباب کشی رسید.

READ  بدترین و بهترین ارزهای دیجیتال کدامند؟ / ادامه خواب زمستانی و روند نزولی

قیمت اجاره خودروهای بزرگ از جمله نیسان، کامیون و وانت به شدت افزایش یافته است. البته برخی از اپلیکیشن های حمل و نقل خدماتی در این زمینه دارند که هزینه بسیار بالایی دارند. به عنوان مثال برای یک مسیر نه چندان طولانی، اجاره مینی بوس بدون کارگر حدود هشتصد هزار تن برای متقاضی هزینه دارد، اما قیمت ها در شرکت های حمل و نقل کمتر از این مقدار است.

رئیس شرکت حمل و نقل در این خصوص گفت: اجاره کامیون و کامیونت از پانصد و پنجاه هزار تن در سه ساعت شروع می شود و این رقم برای نیسان و وانت سیصد هزار تن است.
به گفته وی، به ازای هر ساعت افزایش طول مبلمان، رقمی حدود 270 هزار تن به این ضریب اضافه می شود.
اگر متوسط ​​زمان اثاثیه را تنها شش ساعت فرض کنیم، هزینه کرایه خودرو نزدیک به یک میلیون تن خواهد بود.
البته کارمندان بابری می گویند که میانگین زمان بارگیری و تخلیه اغلب بیشتر طول می کشد.

از سوی دیگر قیمت باربری در سال جاری افزایش چشمگیری داشته و حقوق کارگر اسباب کشی در سه ساعت اول از 250 هزار تن شروع می شود و برای هر ساعت اضافه حداقل 120 هزار تن می شود.
میانگین هزینه کارگران اگر برای اثاثیه معمولی فقط سه کارگر در نظر گرفته شود بیش از ششصد هزار تن است و برای سه کارگر این رقم نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار تن خواهد بود.
نکته مهم اینکه هزینه جابجایی یخچال، پیانو، گاوصندوق، بوفه شیشه ای، آکواریوم و اقلام بزرگ از این دست متفاوت است.

READ  وقتی طراح از زنبور تیونینگ فراری الهام گرفته است!/ عکس

بابری از فعالان این حوزه در مورد نحوه محاسبه نیز گفت: برای دستگاه های بزرگ از این نوع مقدار جداگانه حدود سیصد تا پانصد هزار تن خواهد بود.
وی گفت: کلاس ها نیز مقرون به صرفه است. از آنجایی که اغلب امکان استفاده از آسانسور وجود ندارد، کلاس مبدا و مقصد در محاسبه کارآمد بوده و به ازای هر طبقه به حقوق هر کارگر قیمتی نزدیک به صد هزار تن اضافه می شود.

به این ترتیب یک ضربه ساده در منطقه مجاور با کمترین تجهیزات و البته کمترین قیمت در ترافیک تهران بین هشت تا 10 میلیون تن هزینه دارد که رقم بسیار بالایی است.
لازم به ذکر است که متوسط ​​قیمت اجاره در مناطق میانی تهران اعم از رهن و اجاره به حدود 500 میلیون تن رسیده است و این افزایش قیمت باعث افزایش چشمگیر قیمت مبلمان می شود.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا