قیمت مرغ و تخم مرغ تغییر کرده است؟ قیمت جدید مرغ در شهر


احمد واحدی وزیر کشور دیشب از افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ، روغن و لبنیات خبر داد. بلافاصله پس از این اظهارات، وحیدی اقتصادآنلاین با انتشار نامه ای اعلام کرد که قیمت هر کیلوگرم مرغ 64 هزار تن و هر شانه تخم مرغ 98 هزار تن برای مصرف کننده تعیین شده است.

این نامه به سرعت در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد تا نگرانی های جدیدی را در جامعه در مورد قیمت های موجود ایجاد کند. اگرچه اقتصادآنلاین به عنوان اولین منبع رسمی منتشر کننده این نامه، در نهایت مجبور به حذف این خبر و نامه شد، اما برخی روزنامه ها نیز امروز جدول زیر را برای افزایش هزینه پرواز مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن منتشر کردند.

قیمت مرغ در شهرستان

مطالعات در محل نشان می دهد که مرغ و تخم مرغ همچنان با قیمت های قبلی موجود است. مثل هر شانه تخم مرغی در نقاط مختلف پایتخت بین 35 تا 40 هزار تومان موجود است. مرغ در نهایت 31000 تن در هر کیلوگرم قیمت دارد.

اما برخی شنیده ها حاکی از موافقت وزارت صمت و کشاورزی با افزایش قیمت ها در روزهای اخیر است. قیمت های ذکر شده در نامه شاید کمی عجیب به نظر برسد اما تاکنون این قیمت ها تکذیب نشده است.

فعالان صنفی چه می گویند؟

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ضمن اذعان به افزایش ضمنی قیمت مرغ و تخم مرغ، همچنین گفت: این نامه تا صبح روز چهارشنبه 21 اردیبهشت به آنها ابلاغ نشده است.

محمد یوسفی گفت: با توجه به افزایش 57 درصدی دستمزد کارگران، افزایش هزینه های حمل و نقل و نوسانات قیمت ارز، افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ طبیعی است. موضوعی که شب گذشته وزیر کشور نیز به آن اشاره کرد.

READ  بورس بالاخره مثبت شد - خبرآنلاین

وی افزود: اگرچه دولت همچنان می گوید که اجازه افزایش قیمت را نمی دهد اما در سال جدید شاهد افزایش قیمت مواد اولیه تولید هستیم. مرغداری که نمی تواند از جیبش پول بدهد و با ضرر به کارش ادامه می دهد. نمی توان انتظار داشت که قیمت مرغ با افزایش مقادیر نهاده و هزینه های تولید تغییر کند.

یوسفی در توضیح قیمت های ذکر شده در نامه اخیر گفت: این قیمت ها شایعه است. حداقل ما تا به حال چنین نامه و جدولی ندیده ایم. اما احتمالا به زودی شاهد نوساناتی در بازار مرغ خواهیم بود.

روز گذشته فرزاد طلاکش، دبیر انجمن سراسری مرغ های تخمگذار از قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ 17 هزار و 500 تن خبر داد. با توجه به حجم تولید، بعید است قیمت در هفته ها و ماه های آینده تغییر کند.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا