قیمت رسمی گوشت اعلام شد


رضا سالمی گفت: با توجه به جمعیت 65 تا 70 میلیونی دام سبک و مصرف گوشت گوسفندی نیازی به واردات نداریم اما در پایان سال با رشد تقاضا، واردات در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی، در بازه زمانی 20 روزه تا یک ماهه که با کمبود گوشت گوسفندی مواجه هستیم، تلاش می کنیم تا از طریق واردات و ذخیره سازی، قیمت بازار را کنترل کنیم.

آقای سالمی قیمت فعلی هر کیلوگرم گوشت منجمد گوسفندی را برای مصرف کننده ۱۰۵ هزار تن، لاشه گوسفندی را ۱۱۶ هزار تن، طبل را ۱۴۰ هزار تن و گوشت چرخ کرده را ۱۲۰ هزار تن اعلام کرد.

مدیرعامل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: با توجه به عرضه و تقاضا بعید است قیمت گوشت گاو افزایش یابد و در مورد گوشت گوسفند به دنبال تامین کسری و کنترل قیمت از طریق واردات هستیم.

وی گفت: با وجود ذخایر مناسب گوشت گوساله و گوسفند منجمد و واردات گوشت گرم در ماه مبارک رمضان و نوروز، همچنان شاهد آرامش بازار خواهیم بود.

بررسی های بازار نشان می دهد که در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی 160 تا 190 هزار تن، گوشت گاو از 150 تا 180 هزار تن و چرخ کرده 160 هزار تن است.

به گفته مسئولان، جمعیت فعلی دام سبک در کشور 65 تا 70 میلیون است که تا یک ماه پیش برای تامین نیاز کشور بود، اما با افزایش تقاضا برای خرید در روزهای پایانی سال، واردات گوشت رو به افزایش است. در دستور کار قرار دارد.

223225


منبع

READ  اختلالات اینترنت به بیکاری و فکر مهاجرت دامن زد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا