قیمت جدید مرغ/ برهم خوردن تعادل در بازار مرغ اعلام شد


عدم اعلام لغو یا عدم حذف قطعی ارز 4200 تومانی دام در سال 1401 و مشکلات حمل و نقل طیور از استان های همجوار به استان های با تولید کمتر از مصرف (مانند تهران) و تعطیلی برخی از کشتارگاه ها (با حضور … عدم تعطیلی باعث گرانی مرغ در برخی استان ها از جمله شهر تهران شده است.

قیمت مرغ 37000 تومان در تهران

بر اساس این گزارش، وزارت جهاد کشاورزی قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ را 31 هزار تن اعلام کرده است اما مشاهدات میدانی نشان می دهد که این محصول در تهران 37 هزار تن است اما قیمت این محصول در استان های دیگر مانند شهرکرد و کوهرنگ است. 30000 تومان برای فروش.

قیمت مرغ در برخی شهرها 30 هزار تن است

یکی از فروشندگان این محصول در کوهرنگ در این رابطه می گوید: قیمت مرغ حدود 4 ماه است که قطعی شده و با قیمت هر کیلوگرم 30 هزار تن به فروش می رسد.

جهاد کشاورزی: ​​مرغ حداکثر 31 هزار تن است و گرانی ندیدم

عباس عسکرزاده معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: حداکثر قیمت مرغ در استان های مختلف کشور 31 هزار تن است و این محصول در برخی از استان های کشور با قیمت پایین تری به فروش می رسد. کشور . کشور.

وی افزود: این درصد سود متعارف تولیدکننده و توزیع کننده را در نظر می گیرد که با نظارت وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعزیرات و بازرسی دولت انجام می شود.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: از ابتدای پذیرش مسئولیت بازار محصولات کشاورزی بر اساس قانون انزوا، 367 هزار بازرسی و نظارت از اتحادیه ها داشته ایم که کمتر از 10 درصد آنها منجر شده است. به موارد.

READ  آخرین اخبار کارت سوخت جایگاه داران/ آیا امکان دریافت آن وجود دارد؟

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تعطیلات نوروز تعطیل نیست و به صورت شبانه روزی بر بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی نظارت دارد. در بازار مرغ و تخم مرغ با وجود مشکلات حمل و نقل، نیاز استان های مختلف تامین شد و کمبود سطح مقطع توسط استان های همجوار برطرف شد.

عسگرزاده گفت: تاکنون گزارشی از گرانفروشی مرغ در بازار نداشته ایم و تنها در صورت برخورد با متخلفان شاهد گرانفروشی مرغ های بسته بندی بوده ایم.

تراز قیمت گوشت مرغ پس از تعطیلات و لزوم شفاف سازی 4200 تن دام مصرفی در سال جدید

بر اساس این گزارش، تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با عید نوروز و عادی شدن جاده‌های کشور و کشتار مرغ، قیمت این محصول به حالت تعادل بازمی‌گردد، اما لازم است تولیدکنندگان این محصول به عنوان مصرف‌کننده دام مستعمل باشند. این محصولات در سال جدید.

معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه دیروز خود در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم مبنی بر وضعیت قیمت دام و محاسبه آن در سال 1401 گفت: تصمیمات را پیگیری می کنیم. از دولت به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ نشده و طبق روال ۱۴۰۰ عمل می کنیم.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا