قیمت آیفون به 83 میلیون تومان رسید/ آیا قیمت گوشی های آیفون باز هم کاهش می یابد؟


اردیبهشت ماه بود که خبر ممنوعیت واردات گوشی های بالای 600 دلار و به دنبال آن مشکل ثبت سفارش آیفون باعث افزایش بی سابقه قیمت موبایل شد.

دیروز قیمت آیفون 13 پرومکس با بالاترین قیمت به 83 میلیون تومان رسید. وضعیت ثبت سفارش در حال حاضر چگونه است و وضعیت بازار چگونه است؟

آیا واردات آیفون آزاد شده است؟

رضا علیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: تغییری که برای ثبت نام باید انجام می شد، ایجاد شده است. شرایط در حال عادی شدن است

وی درباره وضعیت بازار ادامه داد: همچنان نوسانات بازار وجود دارد و دلیل اصلی آن بلاتکلیفی در توزیع ارز است.

علیان توضیح داد: در چند روز اخیر نه تنها به گوشی های بالای 600 دلار، بلکه به همه گوشی ها ارز توزیع نشده است.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: دو تا سه روز طول می کشد تا برای نتیجه منتظر بمانیم. چند روزی است که تعطیل شده و اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است و البته قبل از اعلام ممنوعیت ها باید قیمت ها برگردانده شود.

به گزارش تجارت نیوز، بازگشت آهسته بازار به وضعیت قبلی امروز قیمت ها را در بازار آیفون تغییر داد. آیفون 13 پرومکس با 6 میلیون و 500 هزار تن امروز با قیمت 76 میلیون و 500 هزار تن به بالاترین قیمت فروخته می شود.

آیفون 13 پرو با بالاترین قیمت از دیروز تاکنون 60 میلیون و 500 هزار تن بود. امروز به 56 میلیون و 600 هزار تن رسیده است.

بیانیه انجمن واردکنندگان موبایل

روز گذشته روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل در اطلاعیه ای اعلام کرد: پس از ایجاد محدودیت در ثبت سفارش گوشی های آیفون و گمانه زنی ها مبنی بر ممنوعیت واردات این محصول در کشور، این انجمن با همکاری فوری اتاق بازرگانی موفق شد. تلاش برای حل مشکل

READ  خشکسالی قیمت آجیل را گران کرد

در این بیانیه آمده است: در نهایت همانطور که انتظار می رفت، طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، این محدودیت به دلیل به روز رسانی سیستم است که از صبح امروز به حالت عادی بازگشت و خرده فروشان با هیچ محدودیتی برای سفارش محصولات اپل مواجه نیستند. اگرچه هنوز موانع جدی در توزیع و تامین ارز لازم برای واردات گوشی تلفن همراه وجود دارد، اما با قول و مساعدت دست اندرکاران دولت، این موانع در روزهای آینده برطرف خواهد شد.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا