قزوین جزو 5 استان برتر پیشگیری از وقوع جرم است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شعبانی رئیس قاضی استان قزوین در اولین جلسه گشت های محله در رضویون که در سالن اجتماعات شهید سلیمانی دادگستری استان برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه وجودی گشت های محله در رضویون تحقق اصل است. پیشگیری از جرم و الحمدلله بر اساس رتبه بندی استان قزوین جزو 5 استان برتر کشور در زمینه پیشگیری از وقوع جرم است و بی شک تلاش و کوشش انجام شده قابل تقدیر است.

وی افزود: گشت های محله محور بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی معرفی شده و دستورالعمل های استانی آن نیز تصویب شده است و در کاهش وقوع جرم موثر هستند و کاستی ها و نواقص اجرا باید باشد. حذف شده است.

عالی ترین مقام قضایی استان گفت: موضوع آموزش نیروهای فعال جهت انجام گشت های محله ای و صدور کارت انضباطی به شدت مورد تاکید است و باید در دستور کار دادستان ها قرار گیرد.

شعبانی همچنین تصریح کرد: فعالیت این گشت ها به صورت استانی انجام می شود و دادستان های شهرستان باید با همکاری سایر نهادها و سازمان ها زمینه فعالیت آن ها را فراهم کنند و نظارت های لازم انجام شود.

این مسئول ادامه داد: فعالیت گشت های رضوی باید مستمر باشد و مختص فصول و موقعیت های خاص نباشد و این امر همت همه نهادها و سازمان هایی را می طلبد که باید تکلیف قانونی خود را بدانند.

وی همچنین ادامه داد: عوامل گشت محله‌محور سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند و بدون هیچ چشم داشتی کار می‌کنند، بنابراین باید حداقل امکانات رفاهی برای آن‌ها فراهم شود تا بتوانند با کمترین نگرانی و با انگیزه بیشتر در اجتماع ظاهر شوند.

READ  بزرگداشت حکیم نظامی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

علی شعبانی یادآور شد: با تلاش جهادی و حمایت و حمایت همه جانبه از این گشت ها می توان در کاهش برخی جرایم در سطح جامعه موثر بود و از آسیب به شهروندان و امکانات دولتی و ناامنی ناشی از آن جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: با تشکیل مجامع عمومی باید هماهنگی های لازم بین نیروی انتظامی و بسیج ایجاد شود و با رفع خلأها و اقدامات همپوشانی از وقوع برخی جرایم و عدم وجود جرائم جلوگیری شود. هماهنگی در این زمینه قطعا فاجعه محسوب می شود و اهداف مورد نظر محقق نمی شود.

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا