قریب آبادی: کمیته حمایت از حقوق بشر تشکیل شده است

کاظم قریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران گفت: «کمیته حمایت از حقوق بشر» در ستاد حقوق بشر تشکیل می‌شود. از انسان

به گفته وی، این کمیسیون متشکل از 85 نماینده از نهادهای مختلف کشور از روز چهارشنبه با حضور نمایندگان دولت، مجلس و قوه قضائیه آغاز به کار می کند.

قریب آبادی گفت: کمیته حمایت از حقوق بشر رعایت حقوق بشر توسط نهادهای مختلف کشور را تضمین می کند و با کار کارشناسی گرایش ها یا رفتارهای ناقض حقوق بشر را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام خواهد کرد.

دبیرکل دفتر حقوق بشر در دیدار با اصحاب رسانه، سفر آلنا دوهان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور ایران را درباره آثار منفی اقدامات قهری یکجانبه بر ایران و گزارش وی را حرفه ای و سازنده توصیف کرد: گزارش و مواضع دوهان در کنفرانس مطبوعاتی در تهران نشان داد که تحریم های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران مشکلات زیادی را برای مردم در عرصه های مختلف ایجاد کرده است و این در تضاد با ادعای مقامات آمریکایی است که می گویند تحریم ها علیه مردم نیست!

قریب آبادی با استناد به بخشی از گزارش خانم دوهان مبنی بر اینکه «تحریم های یکجانبه تمام حقوق بشر ایرانیان را نقض کرده است»، اثرات منفی تحریم های آمریکا را مشکلی فرابخشی خواند.

به گفته دبیر ستاد حقوق بشر، رسانه ها و کارشناسان باید به این موضوع به عنوان یک پروژه ملی نگاه کنند نه یک موضوع سیاسی که موضوع مناقشه جناح های سیاسی کشور است.

READ  قریب آبادی: حمید نوری باید آزاد شود/ سوئد تلاش می کند جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا