قادر آشنا از تئاتر به سازمان سینمایی رفت


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طی حکمی از سوی محمد هزائی رئیس سازمان سینمایی، کادر آشنا به سمت معاون توسعه و پژوهش فناوری سازمان سینمایی منصوب شد.

متن این جمله به شرح زیر است:

«از نظر دانش، تعهد و تجربه جنابعالی را به عنوان معاون آموزشی و فناوری های نوین سازمان سینمایی منصوب می کنم.

سینمای معاصر ایران بیش از هر زمان دیگری برای رشد، توسعه و رقابت در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و ورود به افق‌های جدید نیازمند حمایت‌های پژوهشی و مطالعاتی است. در گام دوم، انقلاب رسانه ای سینمایی به عنوان یکی از پیش نیازهای توسعه، لازمه بازسازی و معماری مدرن مبتنی بر فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی و توانمندی های نوظهور و انقلابی است که تحقق آن منوط به تحول در آموزش و پژوهش است. و فناوری ها رشد و گسترش تحقیقات و فناوری های نوین سینمایی، افزایش دانش کارشناسی و به روز رسانی ذخایر علمی، توسعه فرصت های مهارت آموزی، ظرفیت ارتقای کیفیت و نوسازی سینما و زمینه سازی برای توسعه و ارتقای صنعت هنر ایران در حال گسترش. پایگاه های پژوهشی و بسترهای یادگیری تخصص و گفتمان مبتنی بر رویکردهای دانش بنیان یکی از نیازهای اصلی سینما است که در چارچوب مأموریت معاونت پژوهش و فناوری های نوین سازمان تعریف و طراحی شده است.

تولید محتوا بر اساس محورهای قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری در سینما، تهیه پژوهش راهبردی دستیابی به سینما بر اساس گفتمان انقلاب اسلامی با توجه به شاخص هایی چون اخلاق، آگاهی و امید، برنامه ریزی و تبیین اجرایی. روش های ارائه و توسعه دانش در زمینه فناوری های فیلم و سمعی و بصری، ارتباط با مراکز تحقیقاتی و نمایشگاه های تخصصی (داخلی و خارجی) به منظور شناسایی نوآوری ها و فناوری های نوین در زمینه تجهیزات و خدمات فنی تولید و نمایش فیلم، آماده سازی. برنامه سالانه نیازهای فنی و تخصصی سینمایی و سمعی و بصری با همکاری سایر نهادها و نهادهای ذیربط، ارائه برنامه ها و اقدامات تشویقی برای افزایش ظرفیت اکران فیلم، همکاری با سایر نهادهای کشور برای توسعه آموزش در زمینه های سینمایی، صوتی و تصویری مهارت های بصری، جمع آوری و انتقال نتایج تحقیقات برای نوآوری ها، دستاوردها و پیشرفت های جدید هنرهای فنی و حرفه ای سینما از دست اندرکاران سینما، تولید و انتشار مقالات علمی و تخصصی به منظور افزایش تخصص و به روز رسانی ذخایر علمی، استانداردسازی فرآیند تولید. خدمات پشتیبانی فنی فیلم و سینما برای حفظ و ارتقای کیفیت تولیدات سینمایی و محصولات سمعی و بصری، بررسی و توسعه راهکارهای لازم برای بکارگیری تجهیزات، فناوری ها و قابلیت های دانش دیجیتال در فرآیند فیلمسازی، تولید و نمایش فیلم توسعه فناوری های سینمایی و سمعی و بصری، مطالعات امکان سنجی و مطالعات فنی برای تبیین روش های تحریک طراحی و تولید تجهیزات فنی در زمینه تولید و نمایش در کشور توسط صنعتگران و محصولات داخلی. به منظور بازسازی، توسعه و ارتقای فناوری‌های تجهیزات فنی مراکز خدمات تولید و پشتیبانی فنی فیلم و اماکن و تجهیزات نمایش، تولید و انتشار اطلاعات، محتوای علمی، فنی و تخصصی سینمایی و سمعی و بصری. مطابق با نیازهای تخصصی و تخصصی، تحقیق. هدف از بومی سازی و توسعه دانش و فناوری های سینمایی و سمعی و بصری، تولید محتوا به منظور ارتقای کیفی محصولات سینمایی، حمایت از طرح های آموزشی و پژوهشی در حوزه سینما و … از جمله ماموریت های معاونت وزیر می باشد. علم و فناوری آنها را سینمایی می دانند.

READ  بازیگر شناخته‌شده سینمای پیش از انقلاب روی صحنه نمایشی در تهران/ عکس

امیدوارم با برنامه ریزی و برنامه ریزی صحیح، در سایه همدلی و تعامل مدیران سازمان با مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور، شاهد تحولات اساسی در این راستا باشیم. شایسته است از زحمات ارزشمند و مستمر آقای محمد رحمتی در این زمینه قدردانی کنم.

قادر آشنا دارای دکترای اندیشه سیاسی از دانشگاه علامه طباطبای و مدیر مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران بود.

259245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا