فوتبالی با عجیب‌ترین قوانین تاریخ در انگلیس/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین; 31 مارس 1866 (11 آوریل 1245) یکی از مهمترین مسابقات تاریخ فوتبال در پارک ترس لندن برگزار شد. اولین بازی رسمی زیر نظر اتحادیه فوتبال انگلیس بین شفیلد و لندن برگزار شد.

ویلیام چسترمن از شفیلد پیشنهاد مسابقه اتحادیه فوتبال را داده است. اگرچه قوانین خاصی برای فوتبال وجود نداشت، اما قوانینی مانند 11 بازیکن برای هر تیم، 90 دقیقه در هر مسابقه برای این مسابقه در نظر گرفته شد.

فوتبال با عجیب ترین قوانین تاریخ انگلیس / عکس

کاپیتان چسترمن شفیلد

در این مسابقه هر بازیکن اجازه داشت توپ را با دست بگیرد یا ضربه بزند (اما پرتاب توپ و دویدن با توپ ممنوع بود)، پرتاب را می توان با یک دست انجام داد. توپ متعلق به تیمی است که پس از ترک بازی ابتدا توپ را لمس می کند. ضربه کرنر وجود نداشت. هر بار که توپ از پشت خط دروازه عبور می کند (صرف نظر از اینکه کدام تیم توپ را لمس کند)، یک ضربه گل اعلام می شود. هیچ پنالتی برای نقض قوانین وجود نداشت (و در نتیجه هیچ ضربه آزاد یا پنالتی وجود نداشت). طبق قانون آفساید، سه حریف باید بین بازیکن و دروازه حریف قرار بگیرند!

از نتیجه بازی اطلاع دقیقی در دست نیست و برخی منابع می گویند که این مسابقه به دلیل بارش باران و تگرگ ناتمام ماند و منبع دیگری می گوید شفیلد حاضر به ترک زمین نشد.

فوتبال با عجیب ترین قوانین تاریخ انگلیس / عکس

253251


منبع

READ  بدترین آماده‌سازیِ تاریخ برای تیمِ اسکوچیچ
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا