فعالیت بارندگی در سراسر کشور/ کدام استان ها بیشترین شدت بارندگی را دارند؟


صادق ضیائیان با بیان وضعیت جوی کشور گفت: دوشنبه (5 اردیبهشت) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور و در استان های واقع در نوار غربی دامنه جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران فعال است. برخی از مناطق اصفهان، فارس و شمال نوشهر. غرب مازندران، گیلان و شرق اردبیل نیز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود: بارش باران در کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، شرق لرستان و شمال آذربایجان شرقی شدید خواهد بود و گرد و خاک و تگرگ دور از دسترس نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی ادامه داد: روز سه شنبه 6 اردیبهشت کل سامانه کشور را در بر می گیرد و گاهی وزش باد شدید در بلوچستان و هرمزگان زیر سوال می رود.

وی افزود: روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت علاوه بر نوار جنوبی در سایر نقاط کشور نیز بارش خواهد بود و در برخی از مناطق جنوبی و جنوب شرق کشور وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود. روز پنجشنبه (8 اردیبهشت) بارندگی در غرب و جنوب غرب کاهش می یابد.

به گفته ضیائیان، بارش باران در شمال غرب، سواحل شرقی دریای خزر، شمال خراسان و البرز ادامه دارد. همچنین در شرق سمنان، جنوب خراسان رضوی، شمال خراسان و شمال سیستان و بلوچستان و کرمان، یزد و شرق اصفهان. و گرد و غبار بلند می شود و این سیستم از کشور خارج می شود.

وی افزود: روز جمعه (9 اردیبهشت) با ورود موج جدید در غرب کشور در نواحی غربی و شمالی کشور و همچنین در اصفهان، سمنان و خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی ابری و بارش پراکنده

READ  821 نفر در تصادفات نوروزی جان باختند/ افزایش 40 درصدی ترافیک جاده ای

به گفته ضیائیان، خلیج فارس در روزهای دوشنبه و سه شنبه مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هواشناسی با بیان وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (15 اردیبهشت ماه) نیمه ابری تا ابری و پس از چند ساعت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 18 و بیشینه دما 25 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (7 اردیبهشت) متغیر تا ابری و گاهی رگبار و وزش باد شدید با حداقل دمای 18 و حداکثر 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (پنجم و ششم اردیبهشت ماه) بندرعباس با دمای 36 و 37 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 2 و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استانی کشور هستند.

بیشتر بخوانید:

هوای کشور از فردا بارانی است

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا