فشارها برای واردات خودرو بالاست/ تولید یک خودرو در ایران چقد ارزبری دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینرئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی در کلاب هاوس خبرآنلاین “واردات خودرو: خودروهای چینی یا کمی بیشتر؟” با این حال، تأثیر تورم را نباید نادیده گرفت.

مشاهده اطلاعات بیشتر:

برندگان قرعه کشی ماشین چقدر درآمد دارند؟

کاهش قیمت گسترده ماشین در بازار / قیمت ها همچنان کاهش می یابد؟

وی در خصوص سهم واردات خودرو از کل خودروهای مصرفی ایرانی گفت: واردات خودرو از نظر تعداد می تواند 3 تا 5 درصد یا حداکثر 10 درصد از حجم بازار ایران را به خود اختصاص دهد و نسبت به تولید داخل دارای رقمی اندک اما از نظر ارزی و ارزشی بیش از 40 درصد ارزش تولیدات داخلی را شامل می شود.

وی گفت: واردات خودرو از نظر روانی می تواند شرایط تعادل بازار را ایجاد کند و از آن منظر بر قیمت تاثیرگذار باشد.

ماشین

ارزش خودروی تولیدی در ایران چقدر است؟

نجفی منش افزود: خودروی تولید داخل تقریباً 2000 دلار آمریکا ارزش دارد که 33 درصد آن مواد اولیه و حدود 30 درصد قطعات الکترونیکی است که ربطی به صنعت خودرو ندارد، اما صنعت خودرو مصرف کننده است. شاید 32، 33 درصد قطعات مکانیکی باشد که هنوز نتوانسته ایم در کشور تولید کنیم.
رئیس انجمن صنایع همگن نیروی محرکه و قطعه سازی کشور افزود: اما اگر خودرو به صورت مایع وارد شود ۷۸۰۰ دلار ارزش دارد. واردات خودرو در CBV نیز به طور متوسط ​​12000 تا 25000 دلار است. بنابراین تصمیم گیرندگان اقتصادی به این نگاه می کنند که چقدر پول دارند و چقدر پول دارند.
وی ادامه داد: انجمن ما مخالف واردات نیست و واردات را ترویج نمی کند. طرحی را از طریق اتاق بازرگانی ارائه کردیم و گفتیم که اکنون که کمبود ارز داریم، به صورت مبادله ای اقدام به صادرات و واردات خودرو می کنیم.

READ  عربستان سعودی آب پاکی را روی دست بایدن ریخت

فشارها برای واردات خودرو زیاد است

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی ادامه داد: در حال حاضر دولت با فشار فوق العاده سنگین مجلس و مسئولان برای واردات خودرو مواجه است که در آن فشار باید توجه داشت که آنها به دنبال واردات خودروهای ارزان قیمت و گران قیمت نیستند. ماشین ها.”
نجفی منش با تاکید بر اینکه شخصا موافق واردات خودرو هستم، گفت: در سال هایی که خودرو وارد می کردیم، تولید داخل در آن سال ها نه گران بود و نه بی کیفیت، بنابراین مخالف واردات خودرو نیستیم.
وی افزود: معتقدم در این شرایط می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و هنوز هم می‌توانیم؛ به دو دلیل یکی اینکه دولت قیمت‌گذاری را متوقف می‌کند و اجازه می‌دهد قیمت‌ها در حاشیه بازار ثابت شود.
رئیس انجمن صنایع همگن موتور و قطعه سازی گفت: درست است که حجم تقاضا برای خودرو در بازار زیاد است، اما معتقدم این حجم تقاضا تنها به دلیل اختلاف قیمت زیادی است که وجود دارد. . یعنی برای هر خودروی 40 میلیون تومانی بین قیمت بازار و کارخانه 120 میلیون تومان تفاوت وجود دارد.
وی در توضیح این مطلب افزود: یعنی خریدار نیازی به خودرو ندارد و با هدف دستیابی به آن تفاوت قیمت اقدام به خرید می کند.
نجفی منش با اشاره به زیان انباشته 100 هزار میلیارد تومانی خودروسازان تاکید کرد: معتقدیم در زمینه واردات خودرو نباید به کسانی که حداقل در دوران تحریم ما را رها کردند، پاداش دهیم.
رئیس انجمن موتورهای همگن و صنایع قطعه سازی کشور یادآور شد: باید از این فرصت برای واردات خودروساز به جای واردات خودرو استفاده کنیم.
نجفی منش تاکید کرد: به نفع کشور است که کاری کنیم که صنعت ما آسیب نبیند. ضمن اینکه در واردات خودرو نیز نباید سخت گیری کرد.

READ  آیا با خرید ارز سهمیه‌ای یارانه‌تان قطع می‌شود؟

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا