فرهاد مجیدی الان با شاه هم فالوده نمی‌خورد!

کاتر مرتضی: محمد مایلی کهن یکی از آن افراد صادق و مخلص زمانه است. “من از کسی می ترسم، نه از چیزی. اما عده ای هستند که حرف مرا عوض می کنند. دوست دارم هر چه می گویم منتشر شود، نه هر چیزی که دیگران می خواهند. “

هنوز فوتبال می بینید؟» پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمانان برای استقلال به سپاهان باخت.

آیا پرسپولیس برای همیشه قهرمان می شود؟ فوتبال متفاوت است. همیشه نمیشه پرسپولیس برد تو اسپانیا همیشه رئال میبره یا بارسا؟

او امسال پس از 5 سال استقلال قهرمان لیگ برتر شد اما در فضای مجازی بسیاری از هواداران رقیب این موضوع را به وزیر، وکیل و … گره می زنند.

خوب دوباره شروع شد! و باز هم می خواهند نقش مربی ای مثل فرهاد مجیدی را کمرنگ کنند. امسال استقلال قهرمان شد چون «تیم خیس» بود. شک نکنید اگر مثلا پرسپولیس قهرمان می شد می گفتند این کار برانکو است! نمی دانم چرا این را می گویند. به جز سیدجلال و کامیابی نیا چه بازیکنانی در تیم برانکو مانده اند؟

اتفاقا خیلی ها درباره یحیی و قهرمانی های اخیر پرسپولیس می گویند این تیم برانکو است و …

سوال من این است که چرا برانکو در عمان شکست خورد؟ چرا این تیم را به جام جهانی نبردید؟ الان در مورد فرهاد مجیدی این حرف ها را می زنند. در کل وقتی یک تیم قهرمان می شود عوامل زیادی در این قهرمانی تاثیرگذار است.

فرهاد مجیدی الان با شطرنج فالوده نمی خورد!

مجیدی هم شاگرد شما بود، فکر می کنید شاگردتان چطور در کسوت سرمربی قهرمان لیگ شد؟

READ  طارمی با پرچم ایران در جشن قهرمانی پورتو/عکس

من هرگز از این تیتر استفاده نمی کنم که فرهاد مجیدی یا هرکس دیگری شاگرد من بوده است. البته الان آقا فرهاد فالود با شطرنج نمیخوره! اما بگذارید یک نکته را بگویم. سال ها پیش زمانی که مجیدی و موسوی در تیم های امید پاس و بخمن حضور داشتند، به من که سرمربی تیم ملی بودم، گفتند این فینال امیدها است. در استان تهران و بین پاس و باخمن. خلاصه رفتیم و بعد از بازی فرهاد مجیدی از باچمن و علی موسوی از پاس را که آن زمان سرباز بود به تیم ملی دعوت کردم. مراقب امیدها باشید الان کدام مربی این کار را می کند؟ مهدی مهدوی کیا، داریوش یزدانی، هداد عزیزی، کریم باقری، سیروس دین محمدی و حتی نیما نکیسا. اگر احمدرضا عابدزاده دروازه بان شماره یک بودی، برای بازی نیما نکیسا این کار را می کردی؟ اما من انجام دادم.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که نمی توان به راحتی از نقش گابریل پین در قهرمانی استقلال گذشت. شما در مورد آن چه فکر میکنید؟

من نمی گویم گابریل پین نقشی نداشت، اما فرمانده کل کی بود؟ فرهاد مجیدی حمایت رهبری همه بازیکنان، مربیان، حتی تدارکات، در موفقیت همه این عوامل نقش دارد. به نظر من نقش مربی و سرمربی در موفقیت 20 یا 30 درصد است. با استراماچونی مثال می زنم، همه می گویند استقلالش را عوض کرد. یکی از تغییرات را به من بگویید. اگر مربی خیلی خوبی بود چرا تیمش در قطر 8 تا 8 گل زد؟ باور کنید اگر پرسپولیس امسال می برد همه می گفتند این تیم برانکو است!

READ  بمب‌ گذاری فوتبال توسط براتی استفاده از نام علی دایی!

بیشتر بخوانید:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا