فرمانده نیروهای اماراتی در عدن کشته شد

شبکه تلویزیونی الغد المشرق گزارش داد: منابع امنیتی گفتند که افراد مسلح ناشناس سرهنگ کرم المشرقی، فرمانده لشکر هشتم یک گروه جنگی به نام نیروی کمربند امنیتی که از نیروهای تحت حمایت امارات حمایت می کند، کشتند.شورای انتقالی جنوب. منابع می گویند افراد مسلح ناشناس به یکی از کمپ های موسوم به کمربند امنیتی در شهر شیخ عثمان در استان عدن حمله کرده، تیراندازی کرده و متواری شدند.

پس از تسلط بر منطقه امنیتی شیخ عثمان، شهر شاهد درگیری های شدیدی بین نیروهای کرم المشرقی و تیپ سوم پشتیبانی به رهبری نبیل الموششی وفادار به شورای انتقالی بود که در آن تعدادی کشته و زخمی شدند.

شهر عدن از تابستان 2009 تحت کنترل امارات متحده عربی است و این شهر گهگاه شاهد درگیری بین نیروهای متخاصم شورای انتقالی و همچنین بحران های نفتی مکرر و تامین آب بی وقفه و تعطیلی بوده است. دلایل مختلف. .

همچنین هفته گذشته رویترز به نقل از برخی منابع امنیتی گزارش داد که یک خودروی بمب گذاری شده در شهر بندری عدن منفجر شد و یک فرمانده ارشد نظامی مرتبط با دولت فراری منصور هادی و سه تن از همراهان وی کشته شدند.

وزارت دفاع مستعفی منصور هادی مستعفی و فراری ترور سرتیپ ثابت جاواس را تایید کرد اما جزئیات بیشتری از این حادثه ارائه نکرد. منابع امنیتی می گویند که هیچ کس یا گروهی مسئولیت این قتل را بر عهده نگرفته است.

23311


منبع

READ  انتقال 26 ایرانی محبوس در زندان های ترکیه به کشور
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا