فرانسه سفیر دیپلماتیک ایران را احضار کرد

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه (دیروز) با صدور بیانیه ای از دستگیری دو شخصیت اروپایی که سازماندهی این اغتشاشات بودند، خبر داد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات به مردم شریف ایران یادآوری می کند: اجتماعی شدن و ناامن سازی جامعه وارد کشور شده است که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند. (ac).

در این بیانیه آمده است: «توطئه‌گران خارجی که تسلیم سناریوهای مختلف سال‌های اخیر علیه این ملت و ملت بیگانه نشده‌اند، دو مأمور مجرب را برای اجرای طرح ترکیبی از روش‌های جدید نرم و سخت به ایران اعزام کرده‌اند. این افراد مأموریت داشتند با توجیه، راهنمایی، اتصال و ارتباط افراد آلوده و شبکه های داخلی، به مشکلات و مطالبات اقشار صادق و پرتلاش جامعه رسیدگی کنند و با انحراف مطالبات و ارتباط گروه های مرتبط، جامعه را با موجی وحشتناک مواجه کنند. تخریب. و در برابر بدی و ناامنی به پا خاست».

وزارت اطلاعات افزود: دو عنصر اصلی، شهروندان اروپایی و سازمان‌دهی شده توسط سرویس‌های اطلاعاتی، متخصصان شورش و بی‌ثباتی هستند که سال‌ها ماموران محلی خود را در چندین کشور هدف آموزش داده‌اند تا تلاش کنند چنین متنی را اجرا کنند. . ».

منابع خبری غربی روز پنجشنبه (امروز) اعلام کردند که وزارت خارجه فرانسه «بازداشت دو شهروند فرانسوی در ایران» را محکوم کرده و یک نماینده دیپلماتیک ایران را احضار کرده است. این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: دولت فرانسه خواستار آزادی فوری این دو شهروند فرانسوی است.

311311


منبع

READ  بیگدالی: روابط ایران و اروپا مهم است، نباید مختل شود/ فرصتی برای رهایی از انجماد اقتصادی فراهم شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا