فاکس نیوز: چین خطرناک ترین تهدید آمریکاست

لوین دیدار اخیر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به عنوان “نگرانی اصلی” تفسیر کرد. اما او گفت: “بزرگترین تهدیدی که ما داریم چین است. نه روسیه است و نه ایران، این چین است.”

او گفت که ردپای چین در آمریکای لاتین در حال رشد است و در حال حاضر به دومین شریک تجاری منطقه پس از ایالات متحده تبدیل شده است. وی همچنین گفت که چین و روسیه در حال پیگیری پروژه های زیرساختی در آفریقا هستند. وی افزود: نیروی دریایی چین به گشت زنی در دریای چین جنوبی ادامه می دهد.

به گفته کارشناس سیاسی شبکه فاکس نیوز، چین در همه جای دنیا ظاهر شده، در ویتنام و جزایر سلیمان حضور دارد و بین ایران و عربستان معامله می کند و کل تصویر خاورمیانه در حال تغییر است.

لوین در پایان سخنان خود تاکید کرد: بسیاری از نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری شکایت دارند که ما بیش از حد درگیر آن هستیم. [مسائل جهان] ما این کار را انجام داده‌ایم.

وی افزود: “بزرگترین تهدیدی که ما به عنوان یک کشور با آن روبرو هستیم، ناتوانی ما در بیدار شدن از خوابی است که در آن به سر می‌بریم، تنها با تظاهر به اینکه می‌توانیم با همه این مشکلات کنار بیاییم. “وضعیت وحشتناک است.”

311311


منبع

READ  دستگیری مردی که قصد کشتن معاون رئیس جمهور آرژانتین را داشت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا