غذاهای موثر برای کاهش بیماری آلزایمر


یک مطالعه جدید منتشر شده در یک مجله علمی نشان می‌دهد افرادی که علائم زوال عقل ندارند حداقل یک وعده سبزیجات برگ‌دار در روز مصرف می‌کنند.

بر اساس این مطالعه، این افراد کمتر در معرض خطر زوال شناختی و از دست دادن حافظه هستند. اگر در خانواده خود به بیماری آلزایمر مبتلا هستید، به این معنی نیست که بیماری شما اجتناب ناپذیر است. با این حال، خوردن سبزیجات برگدار به طور منظم می تواند به پیشگیری از زوال عقل و بهبود سلامت کلی شما کمک کند.

لیست سبزیجات و میوه هایی که برای مصرف منظم توصیه می شود شامل گل کلم، سبزیجات برگ دار مانند اسفناج و کاهو، غلات کامل است.

به عنوان مثال، سبزیجات برگ‌دار غنی‌ترین منابع اسید فولیک، ویتامین A، ویتامین C، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که همگی به سلامت طولانی‌مدت مغز کمک می‌کنند.

چندین مطالعه نشان داده اند که رژیم غذایی نقش کلیدی در افزایش سن و سلامت شناختی دارد. کارشناسان می گویند که غذا یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از اختلالات شناختی با افزایش سن است.

زوال عقل یکی از مهم ترین علل ناتوانی و از دست دادن استقلال در سالمندان است. زوال عقل در اثر بیماری ها و آسیب های مختلفی مانند بیماری آلزایمر یا سکته ایجاد می شود.

233233


منبع

READ  ضرگامی: الآن «بهداشت» اولویت اول مردم است نه کنسرت و حجاب
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا