عکس‌های دیده نشده آزادسازی خرمشهر، روی دیوار رفتند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایشگاه های «آسمان شهر» و «پیچ ظفر» به مناسبت چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر در حوزه هنری انقلاب اسلامی برپا شد.

نمایشگاه «نوبت ظفر» شامل عکس های بی سابقه ای از گنجینه عکاسان ایرانی و عملیات بیت المقدس امروز (دوشنبه 11 خرداد) با حضور مجدالدین معلمی (معاون هنری حوزه هنری)، سید مسعود شجاعی طباطبایی (مدیرکل حوزه هنری) است. مرکز هنرهای تجسمی، سید احسان بهاگری (رئیس خانه عکاسان ایران)، فرهاد سلیمانی (عکاس پیشکسوت) و جمعی از علاقه مندان و هنرمندان در گالری شماره یک خانه عکاسان هنر ایران افتتاح شد و تا پایان 16 ژوئن.

همچنین نمایشگاه شهر بهشتی که شامل آثاری از گنجینه هنری و جدیدترین نقاشی های کاظم سلیپا، مرتضی اسدی، گلم علی طاهری، عبدالحمید گدریان، کامیر صادقی و محمد اسدی گیوزانی در حوزه هنری است، امروز در گالری عالی افتتاح شد. تا 1 ژوئن

معاون هنری حوزه هنری در مراسم «شهر بهشتی» و «ظفر» گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد آزادسازی هرمشهر تلاش کردیم هنرمندان همه رشته های هنری را برای تولید آثار برای هرمشهر جذب کنیم. نمایشگاه را بچرخانید.

معلم افزود: به همین دلیل دو رویداد داریم: نمایشگاه هنری آسمان شهر و نمایشگاه عکس ظفر در تهران و مکان مرکز هنری. عکس های ظفر شامل 31 شات از عکس های دیده نشده از هرمشهر و عملیات بیت المقدس است.

سید احسان باقری، رئیس خانه عکاسان ایران نیز در نمایشگاه ظفر نوبت گفت: او مسئولیت را بر عهده می گیرد.

«این عکس‌ها از پنج عکاس پیشکسوت محمدحسین حیدری، امیرعلی جوادیان، سعید صادقی، محسن راستانی، محمد فرنود و یک عکاس گمنام است که در خزانه خانه عکاسان ایران نگهداری می‌شود و برای اولین بار در سال 1390 به نمایش درآمد. این نمایشگاه.”

READ  دو بازیگر جدید به «دردسرهای شیرین» پیوستند

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری نیز به نمایشگاه شهر بهشتی گفت: باید به گونه ای تولید شود که در دل موزه انقلاب جا بیفتد و ظرفیت گنجینه هنری را نیز در بر گیرد.

شجاعی طباطبایی ادامه داد: علاوه بر ساخت سه تندیس از شهدای برجسته آزادسازی خرمشهر، نقاشی به سفارش هنرمندان برجسته انجام شد و خوشحالیم که آثار فاخر استادان کاظم سلیپا، مرتضی اسدی، غلامعلی طاهری، عبدالحمیده گادی گادی. و محمد اسدی جوزانی امروز خلق و آشکار شد.

وی افزود: اتفاق خوبی که افتاده این است که در حوزه حجم و مجسمه دوست داریم برای شهدای شاخص خرمشهر کاری انجام دهیم و فردا سه تندیس از شهیدان محسن وزوایی، بهنام محمدی و محمدعلی جهان آرا خواهد بود. در شهر هرمشهر یافت می شود. »

شجاعی طباطبا گفت: نادر قشقایی تندیس شهید محمدعلی جهان آرا، استاد ملک دادیار گروسیان تندیس شهید محسن وسوایی و استاد کودراتولا معماریان نیز تندیس شهید بهنام محمدی را خلق کردند.

این هنرمند تاکید کرد: امسال در مرکز هنرهای تجسمی در حوزه هنری یکسری اولویت ها را در نظر گرفتیم تا بتوانیم بر اساس آنها و تقویم نمایشگاهی به گنج نگاه کنیم. همچنین متذکر می شویم که اگر کار فاخری در رابطه با این رویداد انجام نشده یا کم باشد، قرار است برای آن کار تولیدی و نمایشگاهی در نظر گرفته شود.

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا