عناوین مهم روزنامه های جهان; از ناتوانی ملکه انگلیس تا مبارزه مکرون با افراط گرایان

در زیر مروری بر مهمترین عناوین خبری روزنامه های بزرگ جهان به نقل از آلبرت کوچویی است:

مکرون علیه افراط گرایان

روزنامه های فرانسوی انتخابات 2022 را پوشش می دهند.لوفیگارو در نگاه اول می نویسد: به نظر می رسد امانوئل مکرون در رقابت های ریاست جمهوری شمشیر خود را کشیده است. او شمشیر خود را علیه تندروها کشید. مکرون اولین حضور انتخاباتی خود را در حضور 30 ​​هزار نفر انجام داد. او با این شعار آمد: به ما بپیوندید، به ما کمک کنید. او می گوید یک برنامه جهانی دارد.
و نگاهی دیگر به اوکراین. واراش در 80 کیلومتری بلاروس، شهری نزدیک به سایت هسته ای است. شهروندان در دام ترس گرفتار شده اند. جنگ در اوکراین تهدیدی جدی برای مردم این شهر است. خارکف نیز در برابر بمباران مقاومت می کند. و غرب اوکراین راهرویی باریک برای تسلیحات غربی است.

تحویل تاج

روزنامه‌های بریتانیایی با انتشار عکس‌هایی از ملکه الیزابت که عصایی را در دست پسرش، شاهزاده اندرو، ناتوان است، نوشتند که زمان تحویل تاج فرا رسیده است. اگر او مشکلات اندرو را نمی بیند، وقت آن است که تاج انگلیس را آویزان کند. اندرو در مرکز مراسم یادبود شاهزاده فیلیپ با جنجالی که او ایجاد کرد، حضور داشت. کمتر از شش هفته از محاکمه و محکومیت اندرو می گذرد.

و نگاهی دیگر به عمران خان، نخست وزیر پاکستان. گاردین می گوید: «پلنگ روی حصار است. عمران خان در آخرین گودال برای رهایی می جنگد. عمران خان خواهان رد رای رد صلاحیت توسط پارلمان این کشور است. او قدرت را حفظ می کند. بر خلاف تصویر قبلی روزنامه های انگلیسی، عمران خان با انحلال پارلمان پاکستان در سمت خود باقی ماند.

READ  عکس داخل لیموزین 10 میلیون پوندی ملکه الیزابت

در حوزه های خبر امروز می خوانیم:

سفر به ماه

آرتمیس یک سفینه فضایی است که به ماه سفر خواهد کرد. این بار بدون فضانورد البته، سپس یک فضانورد زن به ماه خواهد رفت. پوست رنگی نیز وجود دارد. دویست و هشتاد هزار مایل خواهد بود. سفر از زمین تا ماه. سفر به ماه در واقع آغاز تحقیقات در مورد ما و سایر سیارات خواهد بود.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا