عمران خان پارلمان پاکستان را منحل کرد

به گزارش نیوز، حزب حاکم عمران خان، نخست وزیر پاکستان، مجلس ملی پاکستان را درست پیش از رای عدم اعتماد که انتظار می رفت برای سرنگونی عمران خان به طور ناگهانی منحل شود.

این حزب همچنین خواستار برگزاری انتخابات جدید شد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

مقامات اپوزیسیون پاکستان گفته اند که اواخر روز یکشنبه او را در دادگاه عالی به چالش خواهند کشید. اعضای حزب عمران خان بار دیگر تاکید کردند که اقدام برای سرنگونی وی بخشی از یک توطئه خارجی بوده و آن را خلاف قانون اساسی دانستند.

قاسم خان سوری، معاون رئیس مجلس ملی، از متحدان نخست وزیر، رأی عدم اعتماد به مخالفان را رد کرد. او گفت که خان هنوز نخست وزیر است و همچنان قدرت انحلال پارلمان را دارد.

نمایندگان اپوزیسیون در واکنش به اقدام غافلگیرکننده روز یکشنبه از خروج از ساختمان مجلس شورای ملی خودداری کردند. تعداد انگشت شماری از نمایندگان حزب عمران خان هنگام خروج از جلسه مشت های خود را تکان دادند و بارها فریاد زدند: “عمران خان، تعداد هوادارانت بی شمار است!”

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که فواد چودری، وزیر دادگستری پاکستان در بیانیه ای به مجلس ملی پاکستان گفت که تلاش اپوزیسیون پاکستان برای سرنگونی دولت تحریک انصاف توسط یک قدرت خارجی است. حمایت شده و خلاف قانون اساسی.

311311


منبع

READ  تلاش نافرجام پلیس پاکستان برای دستگیری عمران خان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا