عمران خان اخراج شد – خبرآنلاین

ساعاتی پس از انحلال مجلس ملی پاکستان، وزیر کابینه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد که عمران خان رسما از سمت نخست وزیری برکنار شده است. با این حال، عمران خان تا زمان انتصاب نخست وزیر موقت در سمت خود باقی خواهد ماند.

در بیانیه دولت پاکستان آمده است: پاکستان. »

پیش از این، خان به عارف علوی رئیس جمهور پاکستان توصیه کرده بود پس از رای عدم اعتماد توسط قاسم سوری، معاون رئیس جمهور، مجلس سفلی را منحل کند. وی همچنین خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد که باید ظرف 90 روز برگزار شود.

رهبران اپوزیسیون سپس برای راهنمایی به دادگاه عالی مراجعه کردند. دادگاه عالی درخواست های آنها را پذیرفت و به رئیس جمهور و عمران خان اخطار داد و همه اقدامات و دستورات آنها را مشمول تصمیم دادگاه کرد. پس از برکناری رسمی عمران خان از نخست وزیری، دولت موقت امور روزمره دولت را اداره خواهد کرد.

با این حال، رسانه های محلی ادعا می کنند که تا کنون هیچ نخست وزیر موقت تعیین نشده است. بر اساس کنوانسیون های قانون اساسی، رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی معمولاً به عنوان نخست وزیر موقت منصوب می شود، اما به دلیل انحلال مجلس سفلی، وی (رهبر مخالفان) دیگر در سمت خود نیست.

بر اساس ماده 224 قانون اساسی پاکستان، پس از اعلام این خبر، عمران خان ممکن است تا انتصاب نخست وزیر موقت 15 روز دوام بیاورد. گزارش ها حاکی از آن است که رئیس جمهور به طور غیررسمی به عمران خان اجازه داد تا به عنوان نخست وزیر ادامه دهد.

READ  ادعای قیمت نفت: ایران به اروپایی ها قول نفت و گاز داده است

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا