عضو مجمع فدراسیون: برکنار هم شوم، درخواست عزل ماجدی را پس نمی‌گیرم


امیر فرشاد تفکری بافقی درباره علت لغو دیدار روز گذشته شهید گاندی یزد و نود ارومیه در لیگ دسته دوم فوتبال کشورمان گفت: در شرایطی که همه چیز مهیا بود و بعد از 2 سال و نیم. ، شهید گاندی. پلیس یزد برای تامین هزینه حضور نیروهای انتظامی در ورزشگاه آزادی دچار مشکل شد. پلیس برای هر مسابقه 10 میلیون تن درخواست کرد و باشگاه اعلام کرد که نمی توانیم این مبلغ را پرداخت کنیم. ناظر مسابقه هم گفت تا زمانی که پلیس در ورزشگاه نباشد حق بازی نخواهم داشت.

وی ادامه داد: با هماهنگی سردار بهدانی فر فرمانده انتظامی استان یزد که بافقی و همشهری اینجانب است، متعهد شدیم تا مکانی را برای حضور نیروهای پلیس در ورزشگاه فراهم کنیم.در شرایطی که این موضوع ربطی به هیئت فوتبال ندارد و وظیفه هیئت فوتبال این است که شرایطی را به گونه ای ایجاد کند که بازی به بهترین شکل انجام شود. هواداران باید بدانند که این مشکلات ربطی به تیم فوتبال ندارد بلکه آنها هم جان خود را از دست دادند و به ورزشگاه آمدند. به همین دلیل برای هواداران دنبال کردیم. بالاخره با صحبت هایی که داشتیم نیروهایش را روانه ورزشگاه کرد.

رئیس هیئت فوتبال یزد گفت: پس از حضور ماموران نیروی انتظامی در ورزشگاه صحبت هایی رد و بدل شد که باعث ناراحتی فرمانده انتظامی شد. به همین دلیل وی اعلام کرد که تمامی تماشاگران پس از معاینه مجدد باید ورزشگاه را ترک کرده و وارد شوند. به همین دلیل آنها هواداران را بیرون کردند و پس از جستجو به ورزشگاه بازگشتند. در ادامه ناظر از دو نیروی انتظامی خواست تا در کنار وی در پیست تارتان قرار گیرند تا اوضاع برای شروع بازی حل شود اما همچنان مشکلات وجود داشت و یحیی بهاری مدیرعامل باشگاه نود ارومیه کار را به دست گرفت و کاری کرد. به همین دلیل از فوتبال متنفرم.

تفکری بافقی گفت: تعلل پلیس برای حضور در ورزشگاه ممکن است طبیعی باشد و این مشکل به نتیجه 3 بر صفر منجر نشود. در نهایت جریمه می شوند و می توان بازی را در زمین بی طرف انجام داد اما خدا را می بینم او انداخت. انواع ترقه ها را رها کرد، با اتوتوپ رفت و فریاد زد که در امان نیستم. در نهایت با وجود حضور پلیس ورزشگاه، بازیکنان شهید گاندی در زمین و حرکت هواداران روی سکوها، تیم نود ارومی از حضور در زمین و بازی خودداری کرد.

READ  کل ورزشگاه برای منصوریان بلند می‌شدند و باید احترام او حفظ شود

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق می خواستیم نود ارومیه در یزد بماند و بازی امروز برگزار شود تا اعضای این تیم همان کاری را که بهاری در ورزشگاه انجام دادند را انجام ندهند. و من شخص دیگری را مقصر می دانم.. البته در نهایت تیم نود ارومیه طبق هماهنگی ها در یزد نماند و با وجود لغو پرواز دیشب خود به تهران، با اتوبوس برای پرواز به این شهر آمدند. تهران به ارومیه صبح امروز. برای تعیین تکلیف همچنان منتظر رای کمیسیون انضباطی هستیم.

یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه ظاهرا پس از ارسال نامه ای به حسن کامرانی فر مبنی بر برکناری میرشاد مجیدی و احسان اصولی در جلسه فدراسیون، به وی برای پس گرفتن امضای مجیدی تحت فشار قرار گرفته است، توضیح داد: این اتفاق برای ایس افتاد. میرشاد مجیدی که وعده های خود به نمایندگان مجلس به خصوص روسای هیئت ها را فراموش کرده و البته اکنون باید نامه من را پس بگیرد. در یکی دو روز گذشته سعی کردم برخی از مخاطبین را برگردانم.

تفکری بافقی ادامه داد: به افرادی که مجیدی تماس می گیرد گفتم که امضایشان را پس بگیرند، حتی اگر برکنار شوم متن نامه را تغییر نمی دهم و درخواستم را پس نمی گیرم. من هنوز در موقعیت خودم هستم. البته حدود 20 نفر دیگر از روسای هیئت ها پشت سر من آمدند و گفتند: «خدا را شکر که به ما خبر دادید. مقصر اصلی بازی ایران و لبنان در مشهد، رئیس فدراسیون فوتبال است و او باید پاسخگو باشد نه افرادی مثل اصولی، براتی و حیدری و از برخی هیئت های استانی برای عضویت او رای دهند. سوار شد، اما او این کار را نکرد.

وی افزود: مجیدی نشان داده وقتی روی کار می آید تمام وعده ها و انتصاباتش را فراموش می کند و بیشتر علاقه دارد افراد خودش را وارد ساختار فدراسیون فوتبال کند. او از تعهداتش در قبال تیم های فوتبال دست کشید. البته من نمی توانم ریاکار باشم. اگر با کسی بد باشم، می گویم با تو هم بد هستم. من نمیتونم با کسی خوب باشم ولی پشت سرش بد حرف بزنم. ممکن است عزیزی هادم در دهمین اجلاس هورداد به فدراسیون برگردد اما در برنامه فوتبال برتر دیدید که گفتم مقصر اصلی رای به تیم شهید گاندی است. حتی این را به کمیته اخلاق هم گفتم. به راحتی می توانند شکایت کنند و من را اخراج کنند، اما مهم این است که من حقیقت را بگویم و دنبال شرکت و موقعیتی برای خودم نباشم.

READ  چهره بهت‌زده وریا در روز نیمکت‌نشینی/عکس

یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال افزود: هدف امثال مجیدی فوتبال نیست بلکه فقط منافع شخصی آنهاست و به حرفه خود پایبند نباشید. در شرایطی که برخی از اعضای مجمع خواستار برکناری اصولی، براتی، سراج و حیدری از هیئت مدیره هستند، گفتم فقط نام مجیدی را می نویسم اما برای همراهی با نظر کلی و اینکه سایر امضاکنندگان نامه تماس گرفتند. مجیدی با حذف چهار نفر از اعضای هیئت مدیره موافقت کرد. این یک لیست نیست. من این سوال را با احترام پذیرفتم. البته در آن زمان از این اقدامم ناراحت شدم و گفتم براتی، سراج و حیدری در اتفاقات اخیر فدراسیون مقصر نیستند. به همین دلیل نامه خود را تغییر دادم و در 24 فروردین با ذکر مجیدی و اصولی برای کامرانی فر فرستادم.

تفکری بافقی گفت: پس از ارسال این نامه به من فشار زیادی وارد کرد و حتی موضوع را به استاندار یزد و برخی مسئولان رساند و به من گفت که وارد این بازی ها نشو و نام این دوستان را حذف کن. نامه دیگری در 20 آوریل و با حذف بند 7 نامه اول، نامه جدید را مجدداً از طریق واتس اپ برای دبیر کل ارسال کردم، بدون اینکه از طریق اتوماسیون اداری ارسال شود. به من قول داده شد که این کلمه را رعایت نکنند. و این اتفاق می تواند برای هر رئیس دیگری تکرار شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش بازیکن نساجی در آخرین زمین ها / عکس

صلاح: امیدوارم بتوانیم از رئال انتقام بگیریم

شرط بندی عجیب دزدان برای مربی ایتالیایی / عکس

253258


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا