عزیزی: برگزاری مسابقات سطح سه جهانی نقطه عطف کار ما در سال جدید است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ داوید عزیزی در گفت و گو با سایت فدراسیون تنیس با اشاره به اتفاقات مهم دهه 1400 گفت: تنیس در ایران عرصه ای است که مغفول مانده است و هنوز مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود اما با وجود همه محدودیت ها. «سال گذشته اتفاقات مهمی رخ داد.

وی گفت: مهم ترین موضوعاتی که به عنوان اهداف اصلی در نظر داریم بحث استعدادیابی، حمایت از قهرمانان و ملی پوشان، آموزش، زیرساخت سازی، تمرکز ویژه بر توسعه و همچنین استخراج تجهیزات سخت افزاری مانند زمین های تنیس بر روی سخت افزار است. دستور وزیر ورزش و جوانان «در پایان سال توانستیم به بخشی از این اهداف برسیم.

عزیزی رئیس فدراسیون تنیس گفت: یکی از اتفاقات تاریخی ورزش کشور در سال 1400 رخ داد و خانم مشکات الزهرا صافی موفق به حضور در گرند اسلم شد. این نتیجه حمایت از استعدادها بود. این روند از سال گذشته تشدید شد و سال آینده نیز با برنامه ریزی بهتر نسبت به تیم ملی و بازیکنان مستعد ادامه خواهد داشت. سیاست اصلی فدراسیون این است که بتوانیم استعدادهای بیشتری را در کشور کشف و شکوفا کنیم و در مسابقات خارجی و بین المللی از ملی پوشان حمایت کنیم.

دکتر عزیزی گفت: تنیس یک ورزش انفرادی است اما فدراسیون را باید حامی قهرمانان این رشته دانست. وی گفت: سال گذشته فدراسیون با تمام امکانات و ظرفیت از تیم ملی و تنیسورها حمایت کرد. گفت. ما سعی کردیم اعزام بازیکنان به مسابقات مختلف را آسان کنیم و از کمک دریغ نکردیم.

وی همچنین گفت: در روزهای منتهی به دهه 1400 تغییراتی در چندین بخش از فدراسیون ایجاد شد و امیدواریم دوستانی که به تازگی به جامعه ما اضافه شده اند بتوانند راهی را که طی کرده اند ادامه دهند. بار دیگر از زحمات همکارانم به ویژه فرزین ضیاء آذری به عنوان دبیر فدراسیون و مهرافزا منوچهری به عنوان نایب رئیس بانوان قدردانی می کنم و برای شاهرخ کشاورز دبیر جدید و اشرف گنجوی سرپرست ریاست جمهوری آرزوی موفقیت دارم. از زنان

READ  سرمربی پرسپولیس حامد لک را کنار گذاشت!

عزیزی گفت: تنیس ایران در انتظار روزهای بزرگی است. در سال 1401 مسابقات بیشتری در تقویم فدراسیون داریم که مهمترین آنها برگزاری مسابقات سطح سه برای اولین بار در کشور است. این نقطه عطف کار ما خواهد بود. امیدواریم تنیسورهای کشورمان در تمامی مسابقات درخشش چشمگیری داشته باشند.

یکی از دغدغه های فدراسیون در سال 1401 انجام برنامه ریزی هدفمند در کمیته مردمی بود تا با این اقدامات راه را برای ارتقای ورزش تنیس هموار کند.

وی در خصوص دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت روز گذشته به همراه تنی چند از مدیران فدراسیون به مناسبت آغاز سال نو با دکتر سجادی و معاونان وی در وزارت ورزش دیدار کردیم. خوشبختانه کادر وزارت ورزش و همچنین کمیته ملی المپیک در رشته تنیس حضور دارند و مطمئنا این کادرفنی می توانند امسال کمک زیادی به فدراسیون کنند. دکتر صالحی امیری در این مدت همواره حامی فدراسیون تنیس بوده و حمایت های مفیدی از تیم ملی داشته است.

عزیزی گفت: امیدوارم امسال شاهد ایجاد اتحادیه ای کم نظیر بین خانواده بزرگ و محترم تنیس کشور و تعیین کننده رشد و شکوفایی تنیس ایران باشیم. این امر تنها با همدلی و حمایت همه حامیان این عرصه محقق خواهد شد.

عزیزی با اعلام اینکه هدف فدراسیون میزبانی دیویس کاپ در سال 1401 بوده است، گفت: با توجه به اهمیت جام دیویس، در تلاش هستیم تا با میزبانی این مسابقات میزبان کشورهای آسیایی باشیم و بعد از ماه مبارک رمضان، تیم ملی در حال تمرین است. اردوها ایجاد شد و خوشبختانه تعداد زیادی از بازیکنان بزرگسال برای ارتقای جایگاه خود در رنکینگ جهانی در مسابقات بین المللی شرکت کرده اند که خوب است.
بیشتر بخوانید:

READ  مخالفت یحیی با اقدام مدیرعامل باشگاه برای روز دربی

امیری: دوست دارم با فرانسه یا برزیل همگروه باشم

جهانبخش بهترین بازیکن دیدار ایران و لبنان شد

اسکوچیچ: به کار سخت ادامه خواهم داد

251254


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا