عزل مدیرانی که قانون را برای تغییر وضعیت شهدا اعمال نمی کنند

بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; دکتر رضا رحیمی نسب در همایش مشاوران ایثارگران استان البرز برکناری مدیران قانونمند برای تغییر وضعیت ایثارگران را خواستار شد و گفت: در صورت عدم اجرای قانون، جانباز از مدیر و مدیر مربوطه شکایت می کند. هر کس از اجرای این حکم خودداری کند برکنار می شود.

وی با بیان اینکه خدا را شاکریم که راه خدمت به شهدای عزیز برای ما هموار شده و این رسالت بسیار سخت نوعی موهبت الهی است که به ما داده شده است، افزود: مسئولیت در قبال اعمال شهدا باید اولین وظیفه باشد و مسئولیت همکاران در دستگاه های اجرایی باشد چرا که کاستی های این حوزه از طرف بنیاد یا مدیران باعث زیان انباشته می شود که هر از چند گاهی شاهد آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم سه مسیر را ترسیم کرده بود، خاطرنشان کرد: خدمت به شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج و استفاده از ظرفیت شهدا برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به ایثارگران. باید جلوی آن گرفته شود اما باید معرفی و راه اندازی شود و مشاوران شهدا در دستگاه های اجرایی کار سختی دارند.

دبیر شورای مشاوران وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در کشور با بیان اینکه متأسفانه گاهی شاهد شکل گیری تشکل هایی با بنیاد هستیم، گفت: بنابراین شورایاران ما باید اهمیت این موضوع را درک کنند چرا که اکنون زمان خدمت است

رحیمی نسب به اجرای طرح قدردانی و لزوم اجرای آن اشاره کرد و گفت: مشاوران ایثارگران در دستگاه های اجرایی مدیران را به دیدار خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران ببرند چرا که باعث ایجاد روحیه و انگیزه مضاعف می شود. در آنها خدمت کنید..

READ  شهردار مسجد سلیمان انتخاب شد - خبرآنلاین

این کارمند بابیان اینکه وام درخواستی بنیاد شهید برای اجرای برنامه ها بسیار کمتر از بودجه مصوب بنیاد است، اضافه کرد: سال گذشته وامی که برای اجرای برنامه های بنیاد شهید نیاز داشتیم 130 هزار میلیارد میلیارد تن بوده است. که 21 میلیارد تن تخصیص یافت که با اعتبار مورد نیاز ما فاصله زیادی داشت. لذا مشاوران هماهنگی ایثارگران در دستگاه اجرایی باید یاری ما باشند تا با استفاده از ظرفیت کارکنان مربوطه، بنیاد را در تأمین اعتبار لازم برای اجرای برنامه ها یاری کنند.

دبیر هیات وزیران و مسئول هماهنگی امور ایثارگران کشور به قانون تغییر وضعیت ایثارگران اشاره کرد و گفت: این قانون در مجلس تصویب شده است و دستگاه های اجرایی نباید کوتاهی کنند. اجرای قانون.» به دیوان عدالت اداری ارجاع و مدیری که از اجرای این مصوبه خودداری کند برکنار می شود.

عزل مدیرانی که قانون را برای تغییر وضعیت شهدا اعمال نمی کنند

رحیمی نسب با تاکید بر اینکه ارتقاء و استفاده از ظرفیت ایثارگران در مناصب رهبری باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: 5 میلیون جانباز در کشور داریم که بسیاری از آنها از مدیران نخبه هستند که می توانند مسئولیت های سنگینی را بر عهده بگیرند. تبعیض را در انتصابات ببینید که مشاوران ایثارگر در قوه مجریه در این حوزه باید برای احقاق حقوق شهدای عزیز اقدام و اقدام کنند.

وی بیان کرد: حضور مدیران متعهد و موثر در بنیاد شهید باعث شده تا کمتر شاهد تخلفات مالی و اداری در این نهاد انقلابی باشیم، لذا لازم است روسای قوه مجریه از پیشکسوتان در پست های رهبری به صورت مساوی استفاده کنند که این امر موجب می شود قطعاً نتیجه خواهد داد. بسیار سازنده خواهد بود.

READ  دستگیری سارقی که به 80 فقره سرقت اعتراف کرد

دبیر هیأت وزیران و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در کشور به لزوم تکریم شهدا و خانواده های معظم شهدا اشاره کرد و گفت: در این راستا اما بنا به دلایلی به زمان دیگری موکول شد. امسال امیدواریم از 130000 خانواده شهید دیدار و قدردانی کنیم.موفق باشید.

رحیمی نسب بابیان اینکه در اجرای این طرح، مجریان امور ایثارگران باید تلاش مضاعفی داشته باشند، تاکید کرد: مشاوران هر یک از دستگاه های اجرایی بر اساس این طرح باید در روز بزرگداشت شهدا از چند خانواده شهید دیدار کنند. شهید.» طبق قانون یک درصد از بودجه دستگاه های اجرایی و 5 درصد از بودجه فرهنگی آنها و همچنین 3 درصد از بودجه بانک ها و کارخانجات از بخش خصوصی باید برای طرح شکرگزاری در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل 21 فعالیت مشاوران ایثارگران به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است. امیدواریم با جدیت مشاوران و اجرای این دستورالعمل بتوانیم در راستای تکریم جانبازان و ارج نهادن به این سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی گام های موثرتری برداریم.

لازم به توضیح است پس از سخنان دبیر هیأت وزیران و مسئول هماهنگی امور ایثارگران کشور، ایشان در جلسه پرسش و پاسخ حاضران در همایش پاسخ و توضیحاتی را ارائه کردند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا