عذر بدتر از گناه «عصر جدید»/ ماجرای اجرای پرحاشیه تماشاچی مسابقه که ناگهان اجازه اجرا پیدا کرد، چه بود؟


ایمان گیاسی با یادآوری این اتفاق توضیح داد که این اتفاق یک بار در «عصر جدید» رخ داده و یک خواننده این فرصت را پیدا کرده که در بین تماشاگران روی صحنه حاضر شود! هرچند به نظر نمی‌رسد به دلیل این اتفاق، انحراف «دوران جدید» از قوانین خودش برای هومن یارمحمدی قابل توجیه باشد. ضمن اینکه وضعیت یارمحمدی با تماشاگری که روی صحنه آمده کاملا متفاوت است و نمی توان این دو اتفاق را مساوی دانست.

استقبال متفاوت از هومن یارمحمدی

احسان علیحانی در ویدئویی که در هشتگ عصر جدید پخش شد، توضیح داد که یکی از بینندگانش گفته است که در فصل دوم و سوم مسابقه، ویدئویی از آواز خواندن خود را برای عصر جدید ارسال کرده است، اما این اتفاق بی سابقه بوده است. علیهانی پس از گفتگوی کوتاهی با این مرد که در میان حضار نشسته بود، او را به حرکت درآورد و به او گفت که روی صحنه برود و ترانه ای بخواند. این تماشاگر با موبایل خود آهنگ کوتاهی بدون موسیقی خواند اما در مورد هومن یارمحمدی شرایط کاملا متفاوت و البته آماده بود. وی پس از انتخاب تصادفی توسط احسان علیخانی به روی صحنه رفت و آهنگ “لعنت” را خواند که موسیقی آن تنظیم و آماده شد! یارمحمدی به اندازه شرکت کنندگانی که از فیلتر بایگانی و بررسی حقایق فیلم عبور کردند و با رای داوران در فینال حضور پیدا کردند، فرصت اجرای یک قطعه کامل داشت، اگر این اتفاق برای مردی می افتاد که ویدیویش را در هشتگ دیدیم… اتفاق افتاد و حتی ارائه آن در برنامه اصلی یعنی قسمت سوم هم اصلا پخش نشد.

READ  کشف استعداد از میان تماشاچیان یا اتفاقی از قبل هماهنگ‌شده؟/ آن‌چه در «عصر جدید» رخ داد

نقض قوانین مسابقه

هر مسابقه دارای چارچوب و قوانینی است که همه شرکت کنندگان برای شرکت در مسابقه باید از آن پیروی کنند، بنابراین حتی اگر فرض کنیم که فرد دیگری نیز فرصتی برابر با هومن یارمحمدی داشته باشد، باز هم موضوع تخطی از سایر شرکت کنندگان و زیر پا گذاشتن قوانین وجود دارد. هنوز قوی است و داستان هومن یارمحمدی را نمی توان با آن توجیه کرد. اگر تنها یک قطعه اجرا می کرد و با رای داوران به فینال نمی رفت و زنگ طلایی احسان علیخانی را دریافت نمی کرد، ایراد قابل توجهی بر این موضوع وجود نداشت اما بدون انجام مراحل لازم به نیمه نهایی رسید.

23302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا