ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور؛ 700 هزار تن در سال


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تورج زارع در نخستین همایش بوکسیت، آلومینیوم، آلومینیوم و توسعه پایدار گفت: سالانه 250 هزار تن تری اکسید آلومینیوم توسط شرکت آلومینا ایران تولید می شود، اما کشور برای تولید به یک میلیون تن پودر تری اکسید آلومینیوم نیاز دارد. 250 هزار تن در حال معرفی و مابقی در حال معرفی است.

وی افزود: اگرچه ایران منابع غنی بوکسیت با عیار بالا که ماده اولیه تولید است را ندارد، اما به دلیل مزیت انرژی ارزان از طریق پروژه های دانش بنیان برای تولید پودر آلومینیوم، بوکسیت بی کیفیت در دستور کار قرار گرفته است.» و در حال ساخت ظرفیت تولید 500 هزار تنی از این محصول هستیم.
رئیس هیات مدیره ایمیدرو در این همایش تامین برق صنایع و مجتمع های معدنی را یکی از مهم ترین چالش های زیرساخت های صنعتی کشور دانست.

وجیه الله جعفری، رئیس هیات مدیره ایمیدرو گفت: در حوزه تامین برق مورد نیاز شرکت های بزرگ، برنامه ریزی برای تولید 12 هزار مگاوات برق از این صنایع از سال 1400 انجام شده و قراردادهای اولیه منعقد شده است. ”

وی همچنین به برنامه ریزی برای انتقال آب به نواحی صنعتی کشور اشاره کرد و افزود: برای تامین آب پایدار صنایع کشور؛ علاوه بر استفاده از پساب های صنعتی و آب های عمیق; راه اندازی خط لوله آب از خلیج فارس و دریای عمان به مناطق صنعتی در دست بحث و اجراست.

رئیس هیئت مدیره ایمیدرو همچنین به تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت آلومینیوم کشور اشاره کرد و افزود: جایگزین های جایگزین اکسیدهای دیگری نیز در کشور وجود دارد که با استخراج آنها به تولید پایدار آلومینیوم در کشور دست خواهیم یافت. ”

READ  مرغ رکورد قیمت را شکست/ برنج 188 درصد افزایش قیمت داشت.

تامین پایدار بوکسیت و توسعه زنجیره ارزش آلومینیوم و آلومینیوم، بررسی ذخایر بوکسیت در ایران و چالش‌های تامین مواد اولیه و معرفی روش‌های جدید اکتشاف، استخراج و فرآوری بوکسیت دوست‌دار محیط‌زیست از مهم‌ترین موضوعات بود. او اشاره کرد.

وی استفاده از فناوری های نوین زیست محیطی در تولید آلومینیوم و آلومینیوم، بررسی مسئولیت اجتماعی شرکت های معدنی تحت تاثیر محورهای توسعه پایدار و راهکارهای بهره وری انرژی در زنجیره های تولید آلومینیوم را از دیگر محورهای این همایش عنوان کرد.

همایش یک روزه بوکسیت، آلومینیوم، آلومینیوم و توسعه پایدار با حضور وجیه الله جعفری معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و مواد معدنی، تورج زارع مدیرعامل آلومینا ایران منصور، معاون وزیر زراعت و رئیس
سازمان منابع طبیعی و دست اندرکاران، کارشناسان، متخصصان و فعالان صنعت آلومینیوم کشور پیش از ظهر امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا