طالقان ظرفیت ویژه ای در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد


بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; شادی حاضری در حاشیه بیست و یکمین جلسه کمیته گردشگری و اقتصاد هنر در اتاق بازرگانی البرز به مناسبت هفته میراث فرهنگی با حضور دبیرکل، مدیرکل میراث فرهنگی، رئیس سازمان مطبوعات البرز، فرماندار طالقان و رئیس میراث فرهنگی کیمیا گفت: مشاهیر زیادی در طالهان زندگی کرده اند و این شهرستان از نظر فرهنگی غنی است که باید در قالب اقداماتی مانند ایجاد موزه کتاب و موجودات زنده و یا حفظ خانه های آنها به عنوان خانه های تاریخی برای این پرداخت انجام شود. توجه ویژه.

وی با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال در شهرستان طالقان به منظور استفاده از ظرفیت های انسانی بومی این منطقه و رشد جمعیت دائمی آن گفت: طالقان در حوزه گردشگری علاوه بر آثار تاریخی در پتانسیل بخش گردشگری کشاورزی

رئیس کمیته گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت های گردشگری در طالقان، از تزریق اعتبارات دولتی برای پیشبرد پروژه های مختلف در این بخش خبر داد و افزود: برنامه ریزی گردشگری در طالقان را انجام خواهیم داد. .

خزر با اشاره به اینکه گردشگری طالقان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، افزود: این شهرستان نیز مانند سایر نقاط البرز باید دارای نمایشگاه های دائمی صنایع دستی و سوغات باشد و این به عنوان فرصتی برای سرمایه گذاری اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه شهرستان طالقان به دلیل مسائل فرهنگی و اجتماعی کمتر دچار مشکلاتی مانند حاشیه نشینی یا تکدی گری شد، گفت: در دل روستاهای طالقان با حضور نیروهای بومی و آثار تاریخی و طبیعی فرصت های خوبی برای گردشگری کشاورزی وجود دارد. .

READ  معاون استاندار قزوین: نان سنتی گران نمی شود

رئیس کمیته اقتصاد گردشگری و هنر اتاق بازرگانی البرز گفت: و زیرساخت های اوقات فراغت در این شهر.

انتهای پیام/


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا