صف کیلومتری خودروها برای فرار از طوفان قریب الوقوع کیش


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس گزارش هواشناسی هرمزگان، مناطق غربی استان از جمله جزیره کیش از شنبه تا دوشنبه 5 فروردین 1401 با تعطیلی تمامی کشتی های باری و مسافربری شاهد طوفان و ناپایداری دریایی خواهد بود. .

ستاد نوروزی کیش با اعلام هشدار قرمز هواشناسی، تدابیر ویژه ای را برای خروج خودروها و مسافران از طریق دریا انجام داد و پس از این هشدارها، امروز بندر کیش شاهد حضور تعداد زیادی خودرو برای خروج از جزیره بود.

معاون ساخت و ساز و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش روز جمعه در بازدید از خدمات بندری این جزیره گفت:

سعید پورزادی افرود: در این ارتباط 17 فروند باربری ویژه برای یدک کشی خودرو از جزیره به لندینگ کرافت واگذار شدند که در حال حاضر خدمات رسانی را بدون وقفه انجام می دهند.

وی گفت: از 25 اسفند 93 تا امروز 5 فروردین 12 هزار خودرو وارد جزیره کیش شده است.

معاون ساخت و ساز و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: امروز جمعه پنجم فروردین ماه با یک هزار و 400 دستگاه خودرو بیشترین خروجی خودرو در این جزیره به ثبت رسید و روند خروج از دریا تا اوایل وقت ادامه خواهد داشت. فردا صبح.

بر اساس گزارش هواشناسی، از اواخر وقت شنبه تا پایان روز دوشنبه هفته آینده (6 تا 8 فروردین 1401) ناپایداری دریایی و افزایش ورزش های بادی تا سرعت 40 گره دریایی (معادل 74 کیلومتر در ساعت) در طول مسیر پیش بینی می شود. سواحل غربی استان هرمزگان.

کمیته حمل و نقل دریایی و هوایی ستاد نوروزی جزیره کیش در نوروز به منظور پاسخگویی مناسب به گردشگران در ایام نوروز، تعداد کشتی های فرود (باری و سبک) و شناورهای مسافری را 1.3 برابر افزایش داد. شنل های لازم برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد از مبدا کیش به بنادر مجاور و برگشت ساخته شده است.

READ  رفلاکس اسید را جدی بگیرید

تاکنون بیش از 130 هزار گردشگر از طریق دریا و هوا وارد کیش شده اند و حدود 70 هزار نفر نیز با قایق به این جزیره سفر کرده اند.

به دلیل ایجاد زیرساخت های گردشگری، این جزیره هم اکنون با 30 نوع خدمات گردشگری یکی از مهم ترین مراکز گردشگری ایران اسلامی است و به دلیل وسعت یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل جهان را دارد.

قبل از شیوع تاج، جزیره کیش سالانه شاهد حدود 2 میلیون گردشگر بود که در سال های 1399 و 1400 به کمترین میزان خود رسید، اما اکنون در نتیجه اقدامات مقابله با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش دوباره آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

هتل های مقصد گردشگری او کاملاً مشغول است / به نوروز سفر نکنید; همه جا شلوغ تر می شود

هشدار برای مسافرانی که از بازار سیاه بلیط چتر می خرند

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا