شکست سنگین جواد عزتی و امیر جدیدی در گیشه سینما


پس از بهبود اپیدمی تاج و از سرگیری فعالیت عادی سینماها، انتظار می رفت در سال جدید شاهد رونق مجدد در گیشه و فروش خوب فیلم هایی مانند مرد بازنده و روز صفر باشیم که شانس باکس آفیس و اتفاقاتی مانند افزایش قیمت محسوب می شدند. قیمت بلیت های سینما شکاف بین مردم و سینما را پر نکرد. به این ترتیب «روز صفر» و «مرد بازنده» که اکران جشنواره ای و همچنین بازیگران ستاره ای داشتند، ساخته کارگردانان و سهم قابل قبولی از تیزرهای تلویزیونی، فروش خوبی نداشتند و کمتر از 300 هزار بیننده داشتند. برای تماشای این فیلم ها در زیر از آنجایی که فیلم‌های ستاره‌ای «مغز استخوان» و «باید» در شرایطی کاملاً متفاوت با «مرد بازنده» و «روز صفر» اکران شدند، ما هر دو فیلم و جایگاه ستاره‌هایشان را کم فروش نکردیم.

جواد عزتی / بازنده

«مرد بزنده» ساخته محمدحسین مهدویان در چهلمین جشنواره فجر حضور داشت و اکران قدرتمندی داشت. گریم های متنوع جواد عزتی و نقش او در نقش افسر ارشد پلیس، توجه مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کرد و واکنش های بسیاری را برانگیخت، هرچند که بی توجهی داوران به فیلم، او را در میان نامزدها و برندگان «بازنده» قرار داد. اگرچه این فیلم در یکی از دوران طلایی گیشه نمایش داده شد، یعنی. در اکران سال نو، محمدحسین مهدویان پس از سریال پرطرفدار «زخم کاری» به سینما رفته بود. او به خاطر «زخم کاری» مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت اما گیشه پر از کمدی «سگ» بود. «مرد بازنده» با فروش نزدیک به شش میلیارد و تنها 173 هزار و 574 تماشاگر سینماهای خود را تعطیل کرد و سه ماه بعد در سینماهای آنلاین به نمایش درآمد.

READ  تشییع و خاکسپاری پیکر عثمان محمدپرست/ عکس

امیر جدیدی / روز صفر

روز صفر و امیر جدیدی هم وضعیتی مشابه Losing Man و جواد عزتی دارند. این فیلم اکشن به اتفاق مهم و پر سر و صدایی همچون دستگیری عبدالمالک ریگا پرداخت و ستارگانی چون امیر جدیدی در آن حضور داشتند، بنابراین انتظار می رفت با فروش خوب خود گیشه نوروز 1401 را افزایش دهد و مخاطبان را به سینما بکشاند. اما فیلم نوروزی سعید ملکان درک نشد. امیر جدیدی نیز با «روز صفر» در جایگاه مناسبی به سینما آمد. او در نیمه دوم سال 1400 با «قهرمان» عسگر فرهادی و بازی خوبش در این فیلم توجه مخاطبان را به خود جلب کرد، به طوری که انتظار می رفت او نیز به نوبه خود بتواند انگیزه تماشاگران را افزایش دهد. “روز صفر”. اکنون 8 میلیارد و 585 میلیون فروخته و مخاطبان آن 264 هزار و 607 نفر است. اگرچه این فیلم بیش از Losing Man فروخت و کمتر از 300 هزار بیننده داشت و هشت میلیارد فروخت، اما برای این فیلم و ستاره اش، امیر جدید، اتفاق خوبی نیست.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا