شکست دروازه‌بان بلژیکی در نبرد با سرطان


فن دام در پنج سال گذشته نه تنها برای فوتبال بازی می‌کرد، بلکه با سرطان خونی که در بدنش رشد می‌کرد، رقابت می‌کرد. این نبرد نابرابر خیلی ها را متاثر کرد، به خصوص اینکه نشانه شجاعت و خوش بینی این بازیکن 28 ساله بود.
فن دام فوتبال را به عنوان یک مهاجم شروع کرد اما در نهایت تصمیم گرفت در محوطه جریمه بماند. او اولین بازی رسمی خود را در 17 سالگی انجام داد و دو سال بعد به سیرکل بروژ پیوست.
یک سال بعد او به ترکیب اصلی رسید، هرچند تعداد دفعاتی که فرصت بازی داشت در چند فصل اول بسیار محدود بود. در نهایت این باشگاه به لیگ دسته دوم سقوط کرد و وان دام فرصت گلزنی پیدا کرد.
فاجعه زمانی اتفاق افتاد که او در بهترین شرایط ممکن به نظر می رسید. طی آزمایشات پیش از فصل، فان دام به سرطان خون تشخیص داده شد. او به جای رفتن به اردوهای تمرینی سنگین، تحت شیمی درمانی قرار گرفت.
وضعیت فن دام بهتر شد و حتی اعلام شد که او تحت درمان قرار گرفته است اما این بازیکن تنها پنج فرصت دیگر برای حضور در زمین داشت. آخرین بار در بازی های پلی آف در سال 2019 بود. هیولا دوباره در بدن او ظاهر شد و با وجود روحیه بالای بازیکن او را شکست داد.
ون دام سرانجام در سپتامبر به پایان خط رسید و به او گفتند که درمان دیگر مفید نیست. این در حالی بود که دو روز قبل به او گفته شده بود که برای اولین بار طعم پدری را خواهد چشید.
او در آخرین ماه های عمرش با جان و دل به دنبال لذت پدری بود: «تمام تلاشم را می کنم که این بچه را در آغوش بگیرم». در نهایت این اتفاق افتاد و دخترش کامیل در ماه می سال گذشته به دنیا آمد اما این شادی کمتر از یک سال به طول انجامید.
کیانا همسر این بازیکن با انتشار عکسی از دستان خود از میگل و دخترشان خداحافظی کرد و نوشت: «خیلی زود از ما جدا شدی. “با این حال، شما این کار را به روش خود انجام دادید … بسیار قدرتمند.”

READ  یامگا در دربی تاریخ سازی خواهد کرد؟

بیشتر بخوانید:

ایران شانس زیادی برای صعود به دور دوم جام جهانی دارد

هشدار گل محمدی; رابطه خود را با این شخص کنترل کنید

بازگشت مدافع مورد علاقه کیروس به تیم ملی / عکس

251254


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا