شناسایی سویه جدید کرونا در ایتالیا / ایمنی جمعی با فرکانس بالا Omicron در ایران


دکتر مجید مختاری وی با اشاره به شرایط مساعد فعلی ولیعهد در کشور گفت: آمار بستری، مراقبت های ویژه، عفونت و مرگ و میر کنترل شده و در زمینه بیماری ها در روند خوبی هستیم. تردیدهایی داریم اما این نوسانات خطرناک و هشداردهنده نیست. برخی می‌خواهند در کشورهایشان همه‌گیری را اعلام کنند که این اشتباه است. از آنجایی که کشورها به هم مرتبط هستند، پایان یک بیماری همه گیر در یک کشور نمی تواند پایان یک بیماری همه گیر جهانی باشد.

وی افزود: اکنون می بینیم که در چین و برخی از کشورها تعداد مبتلایان بسیار زیاد است و به همین دلیل با وجود اینکه به وضعیت خود بسیار خوش بین و قابل اعتماد هستم، حداقل دو هفته طول می کشد تا آرام شوم و به راحتی نفس می کشم. ; به همین دلیل، برای کاهش انطباق با پروتکل ها خیلی زود است و برای عادی سازی جامعه خیلی زود است.

وی گفت: رفتار ویروس هایی مانند کرونا و آنفولانزا غیرقابل پیش بینی است. بیش از صد سال پیش، زمانی که آنفولانزای اروپایی در سراسر جهان شیوع پیدا کرد، مردم اشتباه مشابهی را مرتکب شدند و فکر کردند همه‌گیری به پایان رسیده است. اگر تعجب کرد و پس از پایین انداختن سپرها در برابر بیماری، مرگ و میرهای بسیاری رخ داد. پس این اشتباه نباید تکرار شود.

وی در خصوص علت کم شدن امواج بیماری بعد از نوروز با وجود هشدارها در خصوص سفر و بازدید نوروزی، تصریح کرد: سویه های متعددی از آمیکرون به وجود آمده است که این سویه ها ترکیبی از BA1 و BA2 هستند، هرچند مسری ترند. وی افزود: «اما دیگر مرگ‌باری وجود ندارد. روندی که در کشورهایی مانند ایران می‌بینیم، به نظر می‌رسد ایجاد امنیت زیادی در سطح جامعه است؛ یعنی تعداد زیادی از مردم آمیکرون را خیلی ساده گرفته‌اند و امنیت بالایی به نظر می‌رسد. توسعه یافته باشد.

READ  ژن عامل بیماری آلزایمر در زنان کشف شد

وی تاکید کرد: از سوی دیگر به یاد داشته باشید که واکسیناسیون در ایران یکی از موفقیت های بزرگ است و ایران یکی از بهترین کشورها در واکسیناسیون است. بنابراین ایجاد امنیت عمومی به دلیل دریافت امیکرون و واکسیناسیون توسط افراد را می توان دلیلی بر عدم افزایش آمار دانست.

مختاری در خصوص احتمال موج هفتم تاج در کشور گفت: پاسخ به این سوال بسیار سخت است. در چین، تعداد موارد به طور غیر منتظره افزایش یافته است. اگر مجبور باشیم با یک تاج جدید که توانایی بیشتری دارد روبرو شویم، شرایط بد و غیرقابل پیش بینی خواهیم داشت. اما اگر همین روند را دنبال کنیم و به سویه های هیبریدی پایبند نباشیم، احتمالا قله های وحشتناک بعدی را نخواهیم داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون سویه های دیگری که بسیار نزدیک به آمیکرون هستند در کشورهای دیگر مشاهده شده است. به عنوان مثال در شهر لامبورگینی ایتالیا اخیرا تعداد زیادی از این موارد مشاهده شده است و حدود 35 درصد از این موارد جدید هستند، اما اینکه این سویه باعث افزایش بستری شدن در بیمارستان و بخش های مراقبت های ویژه نشده است، امیدوار کننده است. در کشورهای دیگر، کمتر از یک درصد از این سویه نسبتا جدید گزارش شده است. بنابراین ایجاد شرایط وحشتناک در حال حاضر درست نیست. زیرا امیدواریم اگر به این روند ادامه دهیم و با قدرت واکسیناسیون را ادامه دهیم، احتمالا مشکلی نخواهیم داشت. خوشبختانه، این سویه ها به واکسن ها حساس هستند و احتمالاً به آنتی بادی های امیکرون حساس هستند.

بیشتر بخوانید:

READ  بیماران سرطانی نباید روزه بگیرند

فرمانده ضد ویروس کرونا در تهران: اعلان ختم ویروس کرونا این یک اشتباه استراتژیک است

سه بیمار تاج گذاری دیشب فوت کردند

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا