شناخت تولیت آستان قدس رضوی توسط عوامل فیلم «وضعیت مهدی»


به گزارش خبرآنلاین از خراسان، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با بازیگران فیلم «وضعیت مهدی» با حضور احسان باکری فرزند شهید حمید باکری، هادی حجازی فر کارگردان و حاجیلا دیدار کرد. هابیلا شهید باکری برای حفظ این انقلاب و نظام، خون دل ها را خورد، به صحنه هایی از این فیلم اشاره کرد و گفت: ما نمی توانیم درد و رنج شهدا در جبهه ها و سختی هایی را که خانواده هایشان در غیاب آنها تحمل کردند، حتی پس از شهادتشان درک کنیم. اما سینما با توانایی های روایی خود می تواند بخشی از زحمات و جانفشانی های شهدا و خانواده هایشان را به تصویر بکشد.

وی همچنین با تقدیر از کارگردان و کارگردانان موقعیت مهدی، از رهبر معظم انقلاب برای این فیلم تجلیل کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب این فیلم را نقد و تمجید کردند; یادم نمی آید که معظم له چه کلماتی را برای این فیلم به کار بردند که تا به حال برای یک فیلم به کار برده اند و آن را به این شکل خاص تعریف کرده اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نسل جوان دوران دفاع مقدس را ندیده و نسبت به آسیب دیدگان و خطرات آن دوران بی اطلاع است و برای معرفی نسل جوان فیلم و سریال در حوزه حراست و سیره شهدا می سازد. قهرمانان ملی با جهان و تاریخ ما روبرو می شوند، آنها افتخار می کنند، این کمک می کند.

وی این فیلم و سریال را ابزاری قدرتمند در الگوبرداری از شهدا دانست و با بیان اینکه شهدا قهرمانان ملی و بهترین الگو برای جوانان و آینده سازان کشور هستند، افزود: انتخاب درست، الگوبرداری از جوانمردی و فضایل شهدا در زندگی. آنها

READ  تولید بیش از یک میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه شهید رجایی

حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه به تمرکز رهبر معظم انقلاب بر جهاد اشاره کرد و گفت: تقدیم قهرمانان دوران دفاع مقدس تلاشی برای رسیدن به جهاد و حرکت به سوی آگاهی است.

وی افزود: سینمای دفاع مقدس نوعی جهاد تبیینی برای ارائه دلاوری ها و رشادت های شهدا در جامعه است و وظیفه شما به عنوان کارگردان ترویج اخلاق، ایثار، گذشت، انسانیت و شجاعت در راه الهی است. ارزش‌ها، که بسیار ارزشمند است. کار کنید.»

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید باکری با رشادت و دلاوری خود تحولاتی در انقلاب و اسلام ایجاد کرد که شبیه به آغاز اسلام است. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بهترین انسانها مانند ابودر، عمار، یاسر، مقداد و سلمان را در میان اعراب جاهل، مشرکان، مشرکان و غوطه ور در تاریکی ها آموخت. نسل جوان شهیدان باکری، همت، بروجردی، شوشتری، هرازی، سلیمانی و… تربیت شدند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را احیای ارزش ها و فرهنگ دینی عاشورا در عصر معاصر خواند و گفت: در جنگ فقط بحث شجاعت نبود، بلکه ایمان و ایمان بود. ماندگاری نام شهدا دشمن به اعتقادات، دین و ناموس ما حمله می کند و این شهدا بودند که برای نرسیدن به اهداف دشمن ایستادند و جان خود را فدا کردند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین بر ساخت فیلم و سریال برای افشای جنایات وحشیانه منافقین تاکید کرد و گفت: نسل جوان باید متوجه جنایات ننگین منافقین باشد که 17 هزار پیر، جوان و کودک را به خاک و خون کشیدند.

48

READ  بهره برداری از پروژه های برق آرادان و گرمسار


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا