شرکت های دانش بنیان باید درآمد کشور را حفظ کنند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ در مراسمی با حضور علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، میثم پیله فروش معاون اقتصادی استاندار، فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین در شورای اسلامی، صفری مدیرعامل شهرک های صنعتی کشور. استان و روسای دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان ضمن تجلیل از خدمات سه ساله مصطفی مافی رئیس جمهور سابق، جعفر احمدی به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری قزوین معرفی شد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این مراسم با تبریک روز قلم گفت: در دنیای کنونی فناوری موضوع اکوسیستم و زیست کره بسیار مورد توجه بوده و به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و در در این زمینه، امروزه اکوسیستم های فناورانه ای هستند که ورودی های وابسته هستند.

وی افزود: این اکوسیستم ها برای ایجاد و تکمیل زنجیره ایده های تولید ثروت از شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است.

این مسئول یادآور شد: مهمترین وظیفه پارک تبدیل قطب های فناوری و دانش بنیان به مراکز تولید محصولات تجاری از ایده است و خوشبختانه امروز با توسعه روزافزون موتور کسب و کار دانش بنیان نیز روشن شده است. شرکت های دانش بنیان و فناور شاهد دستاوردهای ارزشمندی در بخش های مختلف بوده ایم.

احمدی بیان کرد: در شرایط کنونی «اقتصاد مبتنی بر منابع» به «اقتصاد دانش بنیان» تبدیل شده است زیرا معتقدیم نفت دیگر نمی تواند اقتصاد کشور را پیش ببرد، بلکه صنایع با فناوری بالا و دانش بنیان باید از کشور حمایت کنند. درآمد.

وی تصریح کرد: در پارک های علم و فناوری که نهادی مادی محور هستند، تحول کسب و کار دانش بنیان موتور محرکه سیستم های فناوری محسوب می شود و در این راستا شبکه سازی اکوسیستم ها و تقویت مشارکت کنندگان مختلف ضروری است. و نهادهای این نظام.

READ  افتتاح روزانه پروژه برق رسانی آذربایجان غربی

این مسئول ادامه داد: در دوره جدید مدیریت با استفاده از نیروهای جوان با انگیزه و همچنین تجربیات و مشاوره های پیشکسوتان در اجرای اهداف تلاش خواهم کرد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین بیان کرد: در تلاش هستیم تا با استفاده از اکوسیستم فناوری در صنعت، کشاورزی و خدمات، شعار امسال را محقق و منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا