شروع به ثبت نام از داوطلبان در سامانه یکپارچه فروش خودرو می کنیم / چگونه ثبت نام کنیم؟


سامانه یکپارچه توزیع خودرو به دستور وزارت صمت و با نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بر اساس اعمال بند 5 مصوبات ریاست جمهوری مبنی بر نحوه تحویل خودرو برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایت مردم، سامانه یکپارچه توزیع خودرو از امروز آغاز به کار کرد. .

در همین راستا، وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد که فروش خودرو به «سامانه یکپارچه فروش» منتقل می شود و حذف قرعه کشی همچنان در دستور کار وزارت صمت است. از آنجایی که لغو قرعه کشی خودرو چندین ماه طول می کشد تا اصلاحات تکمیل شود و وزیر صمت توجه ویژه ای به حمایت از حقوق مصرف کنندگان در دوره گذار داشته باشد، تصمیم گرفته شد روند قرعه کشی خودرو اصلاح و شفاف و عادلانه شود. برای جلوگیری از وساطت و گمانه زنی یک گروه خاص و خودروهای سریالی به دست خریداران واقعی.

بر این اساس در دستور وزیر صمت، فروش خودرو نه از طریق قرعه کشی در شرکت های خودروسازی، بلکه در سامانه یکپارچه فروش خودرو و به صورت شفاف پیش بینی شده است. ایجاد این سامانه، شفاف سازی و جلوگیری از نقض حقوق بشر در همین بازه زمانی محدود، ادامه روند قرعه کشی فروش خودرو و حفظ حقوق خریداران واقعی است و البته روند قرعه کشی نیز به تدریج حذف خواهد شد.

اکنون تمامی خودروسازان موظف هستند تمامی محصولات خودروی خود را در این سامانه ادغام کنند، هیچ استثنایی در توزیع خودرو به مشتریان خارج از سامانه وجود نخواهد داشت، این سامانه خودروهای متنوعی را چند برابر ظرفیت دوره های قبل عرضه خواهد کرد.

با راه اندازی این سامانه، روند فروش خودرو شفاف می شود و از آشفتگی بازار، ایجاد بازار و سوء استفاده دلالان و نقض حقوق بشر جلوگیری می کند. مراسم توزیع خودرو زیر نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می شود.

چه کسانی می توانند در این سامانه ثبت نام کنند

بر اساس شرایط مجاز، افرادی که می توانند ثبت نام کنند باید کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام متقاضی ثبت نام داشته باشند.

کد ملی (هر کد خودرو)، سن (بالای 18 سال)، داشتن گواهینامه رانندگی، تایید صلاحیت ثبت نام و محتوای پستی بر اساس سامانه امتا و عدم امکان صلح در قراردادهای فروش از دیگر شرایط این سامانه ثبت نام است.

برای تمامی طرح ها تا اطلاع ثانوی، ملاک آخرین مهلت خرید از سایر خودروسازان (48 ماه) است، ملاک عدم وجود پلاک پلیس فعال برای طرح های اضطراری، فوری و اولیه خواهد بود.

READ  بازار خودروهای خارجی در کما است/ اخبار و شایعات تاثیری در رکود بازار ندارد

در صورت مغایرت شرایط متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی ناقص تلقی می شود و وجه مشتری به شماره شبای درج شده ظرف 20 روز مسترد خواهد شد. و هیچ خودروسازی مسئولیتی در قبال تحویل خودرو نخواهد داشت.

در این سامانه همچنین غیرفعال شدن گارانتی خودرو بعد از 5 ماه و 1000 کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم تماس با سرویس اصلی ذکر شده است.

به آدرس اینترنتی درگاه پرداخت دقت کنید و مطمئن شوید که آدرس آن به سادگی و بدون حروف یا علامت اضافی با کلمه https شروع و فقط با عبارت shaparak.ir ختم می شود. در صورت ثبت نام و برنده شدن در قرعه کشی و عدم واریز در 2 دوره، نمی توانید در طرح های فروش بعدی شرکت کنید.

زیرا به منظور شفاف سازی زنجیره نقل و انتقال خودرو و جزئیات معاملات آن؛ کلیه اطلاعات مربوط به سامانه یکپارچه توزیع خودرو طبق تبصره 4 آیین نامه اجرایی هنر در اختیار کل سامانه بازرگانی قرار خواهد گرفت. 14 قانون الحاقی مبارزه با پولشویی؛ متقاضی از کلیه مسئولیت های انجام این معامله با ثبت کننده طبق مشخصات مندرج در سامانه فروش آگاه است. ثبت می کند.

مراحل ثبت نام در سامانه توزیع خودرو

بر این اساس، یک سیستم تخصیص آدرس یکپارچه فعال می شود. داوطلبان پس از ورود به سامانه، پس از بررسی لیست خودروهای موجود می توانند با انتخاب گزینه «ورود / ثبت نام» (از منوی اصلی سامانه) وارد صفحه ورود و ثبت نام شوند.

در این مرحله کاربر با انتخاب گزینه «ثبت نام» به صفحه اطلاعات اولیه مشتری هدایت می شود و با پرکردن این فرم، حساب کاربری خود را در سامانه یکپارچه توزیع خودرو ایجاد می کند. اطلاعات این فرم شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، رمز عبور و تکرار آن می باشد.

داوطلب ثبت نام خودرو پس از ایجاد حساب کاربری به صفحه فرم کامل ثبت نام هدایت می شود و نام و نام خانوادگی کاربر در قسمت مربوط به کاربران (بالا سمت چپ) نمایش داده می شود. کاربر با پرکردن این فرم اطلاعات دقیق خود را در سامانه یکپارچه توزیع خودرو ثبت می کند. پر کردن فیلدها با ستاره الزامی است. در نهایت کاربر پس از انتخاب گزینه «ثبت نام و ادامه» وارد صفحه اصلی سامانه برای انتخاب خودرو می شود.

READ  اطلاع از قیمت تلویزیون (جدول)

در مرحله بعد کاربر می تواند با مشاهده لیست خودروهای موجود در این صفحه، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کند. پس از انتخاب خودروی مورد نظر خود، لیست بخشنامه های فروش را مشاهده کرده و با انتخاب یکی از بخشنامه ها وارد مرحله بعدی شوید. همچنین آن دسته از کاربرانی که قبل از انتخاب خودرو، مراحل ثبت نام و ورود را تکمیل نکرده اند، قبل از اقدام به مرحله بعدی، صفحه «ورود/ثبت نام» را مشاهده خواهند کرد.

در این مرحله کاربر تمامی اطلاعات ثبت شده در مراحل قبل را بررسی و تایید می کند. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی متقاضی، اطلاعات مدار و وسیله نقلیه انتخاب شده خواهد بود.

در این مرحله کاربر کد رهگیری مربوط به ثبت درخواست خود را دریافت می کند. پس از دریافت کد رهگیری، مرحله قرعه کشی انجام می شود و نام کاربری در لیست افرادی که در قرعه کشی شرکت می کنند درج می شود.

یک هفته فرصتی برای ثبت نام داوطلبان خودرو / حق انتخاب با داوطلبان است

در همین راستا مدیرکل خودروسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: به منظور جلوگیری از اولویت و تاخیر و ثبت نام مطمئن و بدون عجله متقاضیان، حداکثر تا یک هفته آینده سامانه ثبت نام ارائه می شود. در صورت تقاضا در صورت تجاوز از ظرفیت درخواستی وارد مرحله قرعه کشی (تحت نظارت سازمان حامی) می شویم.

به گفته «عبدالله توکلی لاریجانی» در این سامانه برای بهره مندی مشتریان و افزایش رضایت آنان، موضوع تحویل خودرو چند برابر دفعات قبل به صورت شفاف در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرکل خدمات صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، تمامی تحویل خودروها در کشور از طریق سامانه توزیع یکپارچه انجام می شود.

توکلی لاریجانی حق انتخاب را یکی از ویژگی های این سامانه دانست و گفت: در گذشته برخی خودروسازان از این روش استفاده می کردند و یا برخی از محصولات خود را عرضه می کردند، اما اکنون انتخاب متنوعی ایجاد شده و محصولات را به همه تولیدکنندگان عرضه می کند. خودروها و میزان تحویل در همان تحویل که در این هفته انجام می‌شود، نسبت به دوره‌های تحویل قبلی هر خودروساز، چندین برابر (تقریباً 10 برابر) است.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا