سینماها اکران نوروزی ضعیفی را پشت سر گذاشتند


محمد گاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماگران درباره ارزیابی خود از اکران نوروزی که کمتر از 900 هزار بیننده داشته است، توضیح داد: اصلاً نوروز به این دلیل است که تماشاگران پس از تماشای چند فیلم ناراضی سالن را ترک کردند و انتظاراتی که از فیلم داشتند انجام نشد. بیا. در واقع حتی فیلم هایی که به عنوان کمدی ارائه می شدند هم نتوانستند رضایت مخاطبان زیادی را جلب کنند.»

وی درباره پیش بینی خود برای عید سعید فطر گفت: باید در این مدت تصمیم دیگری گرفته شود. در اکران نوروزی احساس می کردیم که اگر فیلم خوب به خصوص کمدی خوب داشته باشیم، نتیجه اکران نوروزی بهتر می شود، چون این فیلم ها برای اکران در نوروز مناسب نیستند. وی ادامه داد: مشتریان خوبی برای سینماهای روباز داشتیم و اگر فیلم های مناسب این تعطیلات انتخاب می شد، می توانستیم نوروز خوبی را در سینما تجربه کنیم که متأسفانه مغفول مانده بود و اکنون برای تصمیم گیری درست برای اکران نیاز به مشورت داریم. فیلتر عید.

اشرفی در پاسخ به اینکه آیا طرح ویژه ماه مبارک رمضان از افطار تا صحرا در سینماها اجرا می شود؟ وی گفت: ما هیچ درخواستی در این مورد نداشتیم و تصمیمی هم گرفته نشده است. «این موضوع باید در شورای اصناف مطرح شود و فکر می‌کنم اگر به این نتیجه برسیم که چنین درخواستی داشته باشیم، می‌توانیم به نتیجه آن امیدوار باشیم.

وی یادآور شد: یکی از دلایل اکران ضعیف نوروزی، تعدد سفرها در ایام نوروز است و ممکن است مردم در پایان تعطیلات به تماشای فیلم علاقه مند شوند و در اکران ماه مبارک رمضان این فرصت را پیدا کنند. همچنین به شرطی است که رادیو به خوبی مطلع باشد.»

READ  سیدمحمود دعایی؛ او که صف اول نمی‌نشست

آمار کل فروش فیلم های نوروزی بر اساس اطلاعات معرفی شده در سامانه مدیریت فروش و سینما (سمفا) تا ساعت پایانی 13 فروردین ماه، 33 میلیارد و 410 میلیون جلد با 873 هزار و 257 بیننده است.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا