«سگ‌بند»، رکورد «دینامیت» را می‌شکند؟

مهسا بهادری: فروش کل فیلم ها ایرانی در هفته گذشته (7 تا 13 فروردین) به 17 میلیارد و 500 میلیون جلد رسید که رقم خوبی برای 7 فیلم در هفته است.

یکی از دلایل فروش بالای بلیت در نوروز، انتخاب فیلم های مناسب در ژانرهای مختلف برای اکران و دلیل دیگر افزایش قیمت بلیت سینماها است.

هزینه فروش اکران های نوروزی چقدر است؟

سه فیلم «وضعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر، «کدگان» به کارگردانی مجید مافی و «گل بهدی» به کارگردانی احمد تجری در شب 15 اسفند اکران شدند و چهار فیلم سگبند به کارگردانی مهران احمدی. شادروان به تهیه کنندگی حسین نمازی، «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان از ۲۵ اسفند کلید خوردند.

فیلم سینمایی «بند سگ» ساخته مهران احمدی کارگردان با بازی امیر جعفری، بهرام افشاری، نازنین بیاتی و بهاره کیان افشاری دو روز است که اکران خود را آغاز کرده است. ارتش هیتلر را با این عظمت نازی می نامیدند.

این فیلم در دو روز اول نزدیک به یک میلیارد جلد فروش داشت که یکی از دلایل آن ژانر کمدی و بازیگران فیلم بود.

«موقعیت مهدی» که داستان برادران باکری را روایت می‌کند، برای اولین بار در چهلمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و در پنج رشته برنده سیمرغ بلورین شد. وضعیت مهدی در هفته گذشته 3 میلیارد و 400 میلیون تن فروش داشت.

این فیلم که به همت سازمان صدا و سیما در دو قسمت فیلم و سریال ساخته شد، در مدت 25 روز پس از اکران به فروش 6 میلیارد و 700 میلیون تومان رسید که رقم قابل توجهی است.

فیلم «مقام مهدی»

فیلم «ممنوعه» به کارگردانی مجید مافی دیگر فیلمی است که در نوروز اکران می شود. داستان این فیلم درباره جنایات خانوادگی و اجتماعی و همچنین اتفاقاتی است که در برخی خانواده ها رخ می دهد و اعضای خانواده را مجبور به ورود به منطقه ممنوعه می کند. خود درهشانی، علیرضا استادی اسطوره آزاده بازیگران این فیلم هستند. از 18 اسفند تا امروز 370 میلیون تومان سهم «ممنوعه» فروش گیشه بود.

READ  محمد دلاوری، مهمان امشب «خندوانه» است

بیشتر بخوانید:

شروع پر فراز و نشیب هادی حجازی فر با «مقام مهدی»

هفت فیلم درباره نوروز هشت میلیارد جلد فروش داشته است

ترکیب نهایی فیلم های نوروزی اعلام شد

فیلم «گل خودش» با فضایی موزیکال، داستان رویاها و آرزوهای چند کودک است که در یک پرورشگاه زندگی می کنند و با کمک عروسک ها دست به ماجراجویی های خارق العاده می زنند.

شقایق فراهانی، نسیم ادبی، علیرضا استادی، ستاره حسینی، علی رهبری و آرین بهاری (پازل بند) بازیگران این فیلم هستند. خود گل نیز با مجموع فروش 370 میلیون تنی تاکنون فروش اندکی داشته است.

شادروان به کارگردانی حسین نمازی و بازی بهرنگ علوی، گلاره عباسی، سینا مهراد و نازنین بیاتی دیگر فیلمی است که برای اولین بار در چهلمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم در هفته گذشته حدود 2 میلیارد و 700 میلیون تن فروش داشت.

فیلم شادروان

آیا رهبر رکورد 1401 سینما را خواهد شکست؟

دینامیت به کارگردانی سید مسعود اطیابی در 19 تیر 1400 یک سال و نیم پس از تعطیلی سینماها به دلیل اپیدمی تاج اکران شد. فیلمی کمدی که با فروش حدود 58 میلیارد تن در 9 ماه رکورد فروش سینمای ایران را شکست. داینامیت در 18 روز اول اکران خود حدود 4 میلیارد جلد فروش داشت که با وجود افزایش قیمت بلیت در سال جاری، به نظر می رسد فیلم سگ مهران احمدی کارگردان جایگاه بهتری داشته باشد. چون این فیلم در 18 روز اول اکرانش 13 میلیارد جلد فروش کرد. اگر «دگ بند» مثل «دینامیت» برای مدت طولانی روی اکران بماند، بی شک رکورد فروش سینمای ایران را خواهد شکست.

READ  عکس یادگاری الهام پاوه‌نژاد با کارگردان و دیگر بازیگران «جنون محض» در پشت صحنه

جدول فروش صفحه نمایش که اطلاعات آن در جدول زیر آمده است از سامانه سامفا حذف شده است و جزئیات آن را در جدول زیر مشاهده می کنید:

فیلم ها کارگردان زمان نمایش فروش هفتگی کل فروش
“گروه سگ” مهران احمدی 24 ساعت 7 میلیارد و 400 میلیون تن 13 میلیارد و 500 میلیون تن
«مقام مهدی» بیا، بیا 9 مارس 3 میلیارد و 400 میلیون تن 6 میلیارد و 700 میلیون تن
“شادروان” حسین نمازی 24 ساعت 2 میلیارد و 700 میلیون تن 5 میلیارد و 500 میلیون تن
“روز صفر” گفت ملکان 24 ساعت 3 میلیارد و 700 میلیون تن 3 میلیارد و 600 میلیون تن
بازنده” محمد مهدویان 24 ساعت 3 میلیارد و 300 میلیون تن 3 میلیارد و 300 میلیون تن
“خود گلها” احمد تاجی 9 مارس 160 میلیون تومان 370 میلیون تومان
“ممنوعه” مجید مافی 9 مارس 78 میلیون تومان 200 میلیون تومان

57245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا