سنای آمریکا بسته کمک مالی 40 میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد

وب سایت هیل نوشت: بسته کمکی به اوکراین هفته گذشته به راحتی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد، اما به دلیل مخالفت رند پل، سناتور جمهوریخواه کنتاکی، در مجلس سنا به حالت تعلیق درآمد.

هیل نوشت: به دنبال مخالفت چند شخصیت برجسته جمهوری خواه از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، با حجم این بسته، تصویب آن آزمون مهمی برای جمهوری خواهان در حمایت از ادامه کمک های بشردوستانه و نظامی به اوکراین است.

برخی از سناتورهای آمریکایی، از جمله تنسی بیل تنگرتی، دیروز (دوشنبه) در مقابل مجلس سنا گفتند که از این بسته حمایتی نخواهند کرد.

سناتور آمریکایی گفت: در واقع من هیچ دشمنی با اوکراینی‌ها ندارم و می‌خواهیم آنها پیروز شوند، اما اگر مراقب کشور خود نباشیم، کمک بیشتر به این کشور غیرقابل قبول است و بهترین چیز این است که بایدن. . به فاکس نیوز گفت: جنگ علیه صنعت آمریکا را متوقف کنید.

ترامپ روز جمعه در بیانیه ای از کنگره در مورد تصویب بسته کمک مالی برای اوکراین، به ویژه با توجه به خالی بودن قفسه فروشگاه ها و کمبود شیر خشک انتقاد کرد.

او گفت: «دموکرات‌ها 40 میلیارد دلار دیگر به اوکراین می‌فرستند، زیرا والدین آمریکایی سعی می‌کنند به فرزندانشان غذا بدهند.

این بسته با 368 رای مخالف و 57 رای مخالف به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسید.بیشتر کسانی که به این بسته رای منفی دادند جمهوری خواهان بودند.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، یکشنبه به خبرنگاران گفت که این بسته احتمالاً تا چهارشنبه در سنا تصویب می شود، اما موانعی وجود دارد که بسته به همکاری همه 100 سناتور، در چند روز آینده برطرف خواهند شد.

READ  پوتین بیش از 100000 نفر را برای خدمت سربازی فراخوانده است

رند پل، که اغلب مخالف بسته های کمکی ایالات متحده در خارج از کشور است، هفته گذشته مذاکرات در مورد این بسته را به تعویق انداخت و خواستار نظارت بیشتر شد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون اخیراً خواستار تصویب نهایی بودجه 40 میلیارد دلاری واشنگتن برای اوکراین شد و گفت که اگر این بودجه تا 19 می تصویب نشود، توانایی اوکراین برای ارائه تسلیحات نظامی “مستمر” تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا