سمِ مهلکِ سلبریتی‌های سینما و تلویزیون در تئاتر


نمایش «هاله» مهدی محبعلی از 18 فروردین در تالار حافظ روی صحنه می رود.

نمایشنامه نویس و کارگردان «آئورا» درباره موضوع این نمایش گفت: این نمایش برگرفته از دو رمان استثنایی در حوزه داستانی یعنی «آئورا» اثر فوئنتس و «ربکا» اثر دوفه دوموریه است. در هر دو کتاب، قهرمان داستان شک دارد و زنی است که قربانی شده یا خواهد بود.»

به گفته محبعلی، عمارت یا خانه در هر دو کتاب عنصری روایی به عنوان شخصیت است. وی توضیح داد: این دو شباهت به ما کمک کرد تا بر اساس این دو داستان و برخی از شخصیت ها ایده خود را به دست آوریم و نمایشنامه را به این شکل بنویسیم و داستان ما بسیار تغییر کرده است اما فضای این دو داستان یک الگو است. گرفتیم. “

وی ادامه می دهد: شخصیت های نمایش در آستانه فانتزی و واقعیت هستند و مخاطب باید نمایش را ببیند تا آن را حس کند. نمی توانم همه را به شما بگویم تا از لو رفتن داستان جلوگیری کنم، اما این نمایشنامه در سنین مختلف شخصیت های متفاوتی دارد. این داستان در اوایل قرن بیستم در مکزیک می گذرد و درباره مردی است که نگران وضعیت فعلی خود است و در نهایت بهانه ای برای رسیدن به یک رویا پیدا می کند.

او با توجه به اینکه محبعلی در بیشتر نمایشنامه هایش محور اصلی داستان است، گفت: شخصیت های زن در داستان یک سری پیچیدگی ها و سختی های بیشتری دارند. شخصیت های زن پر از رمز و راز هستند و به افراد کمک می کنند تا از این شخصیت ها بیشتر در جریان ذهن استفاده کنند. تئاتر فرصت خوبی برای گفتن اتفاقاتی است که واقعا نمی توان درباره آنها صحبت کرد و در رویاهایی که می گوییم بار اصلی بر دوش زنان است.»

READ  «عصر جدید»، در ماه رمضان چه شب‌هایی پخش خواهد شد؟

به گفته محبعلی، فرم لباس بر اساس نشانه‌شناسی محیط کار است تا ژانری دلهره‌آور را در فضای سیال ذهنی شخصیت‌ها روایت کند.

این کارگردان در پایان درباره حضور مشاهیر سینما و تلویزیون در تئاتر گفت: ما در دوره تئاتر بازی می کنیم که عده ای به نفع دنبال کنندگان خود سالن را پر می کنند و خود تئاتر به صورت فرامتن ارائه می شود و رتبه دوم است. اولویت. حضور مشاهیر سینمایی در تئاتر مرگبار است زیرا قضاوت درست و فرصت دیدن نسل جدید تئاتر را از مخاطب سلب می کند.

به گفته محبعلی، در این دو سال حضور در کورونا، افرادی روی صحنه آمدند که حتی امیدی به پرکردن سالن نداشتند، اما آمدند. اما اکنون افرادی که در سینما و تلویزیون حضور داشته اند، نه برای بالا بردن سطح فرهنگ، بلکه صرفاً به خاطر تعداد دنبال کنندگانشان و این سم، کار نمایشی انجام می دهند.

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا