سقوط آزاد قیمت طلا در بازار


طلا امروز برای دقایقی به 1799 دلار سقوط کرد که در روز پنجشنبه بیش از 1.6 درصد کاهش داشت. با احتساب این هفته، فلز زرد چهار هفته است که روند نزولی داشته است. این فلز گرانبها در این چهار هفته از 1972 دلار به 1810 دلار رسید.

به صورت ماهانه، دلار پس از کاهش 2 درصدی در ماه آوریل، نزدیک به 4.5 درصد از ارزش خود را در ماه می از دست داد. همانطور که تحلیلگران پیش بینی کردند، سیاست های انقباضی فدرال رزرو روزهای سختی را برای طلا رقم زده است.

اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ضربه دیگری به بدن طلایی بود. فدرال رزرو آمریکا دیروز اعلام کرد که مبارزه کنونی با تورم آمریکا که اکنون به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته رسیده است، تا زمانی که اثرات افزایش نرخ بهره در مبارزه با تورم احساس شود، درد و رنج را برای اقتصاد به همراه خواهد داشت.

از یک سو، طلا به دلیل تعهد قوی فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره با مشکل مواجه شد و از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا فشار بیشتری بر قیمت فلز زرد وارد کرد، زیرا در یک روند صعودی بی سابقه قرار دارد.

با احتساب این هفته، شاخص دلار برای شش هفته متوالی در حال افزایش بوده است. شاخص دلار امروز در کانال 104 واحدی جایگاه خود را تقویت کرد و حتی برای دقایقی مرز 105 واحدی را لمس کرد. شاخص دلار که نشان دهنده ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهانی است، در طول کرون به 90 واحد کاهش یافت.

READ  دارندگان خودروها و خانه‌های لوکس بخوانند/ اعتراض به مالیات ممکن نیست

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا